سیاهچاله کشف شده توسط هابل حدود ۴.۵ میلیارد برابر از خورشید بزرگتر است و یک سیاهچاله عظیم محسوب می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تصویر ثبت شده توسط هابل یک کهکشان بیضوی به نام مسیه ۶۰ را نشان می دهد که در کنار آن یک کهکشان مارپیچی مایل به رنگ آبی […]
سیاهچاله کشف شده توسط هابل حدود ۴.۵ میلیارد برابر از خورشید بزرگتر است و یک سیاهچاله عظیم محسوب می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تصویر ثبت شده توسط هابل یک کهکشان بیضوی به نام مسیه ۶۰ را نشان می دهد که در کنار آن یک کهکشان مارپیچی مایل به رنگ آبی به نام NGS4747 قرار دارد. در مرکز این کهکشان یک سیاهچاله عظیم کشف شد که اندازه آن حدود ۴.۵ میلیارد بزرگتر از خورشید است و این موضوع آن را به یکی از پرجرم ترین سیاهچاله کشف شده تاکنون تبدیل می کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
کهکشان مسیه در صورت فلکی دوشیزه قرار دارد که فاصله آن تا زمین حدود ۵۴ میلیون سال نوری است. قطر آن برابر ۱۲۹ هزار سال نوری محاسبه شده است. به گفته ستاره شناسان امکان مشاهده آن سی جی با کمک تلسکوپ های عظیم وجود دارد. دو کهکشان نام برده تشکیل یک جفت کهکشانی می دهند با این حال تاکنون ستاره جدیدی تشکیل نشده است. تعامل این دو کهکشان باعث سردرگمی دانشمندان شده است. به گفته آنها احتمالا این دو واقعا در تعامل با یکدیگر هستند.
تلسکوپ فضایی هابل از سه دهه پیش تاکنون در حال فعالیت است و ارسال آن یکی از مهمترین ماموریت های کیهانی انجام شده توسط ناسا محسوب میشود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster