iFixit با انتقاد از برنامه‌ی تعمیر خانگی اپل برای مک‌بوک‌های این شرکت اعلام کرد که طرح مذکور باعث می‌شود این لپ‌تاپ‌ها کمتر تعمیر‌پذیر به‌نظر برسند.
iFixit درباره‌ی طرح جدید تعمیر در خانه اپل برای مک‌بوک‌ها می‌گوید این برنامه باعث می‌شود تعمیر این لپ‌تاپ‌ها سخت‌تر از حد تصور به‌نظر برسد. غول فناوری مستقر در کوپرتینو اخیراً طرح تعمیر در خانه‌ی حرفه‌ای خود را برای مک‌بوک‌ها راه‌اندازی کرده است؛ درحالی‌که iFixit پیش‌از‌این راهنمای جامعی برای تعمیر چندین مدل از مک‌بوک‌ها ارائه داده است.
پست وبلاگی جدید iFixit اشاره می‌کند که فرایندی که اپل ارائه داده است، به‌طور‌بالقوه برای کاربرانی بسیار سخت به‌نظر می‌رسد که ممکن است بخواهند مک‌بوک‌های خود را با روش رسمی تعمیر کنند. ظاهراً طولانی‌بودن و پیچیدگی راهنماهای اپل باعث واکنش تعمیرکاران برجسته‌ شده است.
iFixit با ابزارها و راهنماهای متعددش به‌عنوان قهرمان تعمیر خانگی لوازم الکترونیکی مثل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها شناخته می‌شود. این شرکت امتیاز تعمیر‌پذیری اپل را برای انتشار کتابچه‌های راهنما افزایش داده است و می‌گوید شاید این طرح اقدام درستی نباشد؛ زیرا دستورالعمل‌های مطرح‌شده گامی روبه‌عقب هستند.
طرح تعمیر خانگی اپل برای مک بوک

برای توضیح بهتر، iFixit به راهنمای تعویض باتری مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی اشاره می‌کند که یکی از بهترین لپ‌تاپ‌هایی است که درحال‌حاضر می‌توانید آن را بخرید. راهنمای iFixit برای انجام این کار فقط در ۲۶ مرحله خلاصه شده است؛ اما برای استفاده از روش اپل باید مستندات ۱۶۲ صفحه‌ای آن را مرور کنید. علاوه‌براین، قیمت قطعات جایگزین و ودیعه برای ابزار و بازه‌ی زمانی ۱۴ روزه برای تکمیل تعمیر، بسیار زیاد به‌نظر می‌رسد.
iFixit با‌‌توجه‌‌‌به این واقعیت که تعویض باتری در اکثر دستگاه‌های قابل‌حمل ازجمله اقداماتی است که کاربران زیاد با آن مواجه می‌شوند، از اپل به‌دلیل سخت‌تر‌کردن مراحل انجام این کار انتقاد کرده است. علاوه‌براین، iFixit اشاره می‌کند که کوپرتینویی‌ها گاهی اوقات به‌جای تعویض قطعات، تعویض کل کیس را پیشنهاد می‌دهند که این امر هزینه‌ی تعمیر را افزایش درخورتوجهی خواهد داد. گفتنی است اگر اپل بخواهد مواضع درستی درقبال تعمیرپذیری محصولاتش اتخاذ کند، مطمئناً باید تغییراتی در طرح‌های تعمیر خانگی خود اعمال کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster