یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ایران‌خودرو اولین عرضه خودروهای خود در بورس کالای ایران را با محصولات هایما آغاز کرد. تجربه قبلی بهمن موتور در فروش خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی در بورس که باعث فروش این خودروها با قیمتی بالاتر از قیمت کارخانه شده بود باعث تشویق سایر شرکت‌ها شده تا برای دور زدن محدودیت‌های دولت در قیمت‌گذاری دستوری از بورس به‌عنوان یک راه فرار استفاده کنند.

با این وجود عملکرد بورس کالا می‌تواند تا حدودی باعث تعدیل قیمت‌های بازار شود و در مورد دیگنیتی و فیدلیتی حتی باعث ریزش قیمت بازار این خودروها نیز شد. این موضوع در مورد هایما نیز به‌گونه‌ای دیگر رقم خورده است. اولین عرضه خودروهای هایما S7 در بورس در دو رنگ سفید و مشکی انجام شد.
برای ۲۰۰ دستگاه هایمای سفید ۲۴۵ دستگاه تقاضای اولیه ثبت شد درحالی‌که برای ۳۰۰ دستگاه هایمای مشکی رنگ تنها ۲۸۶ تقاضا ثبت شد. هایمای سفید رنگ که در بورس با قیمت پایه ۷۵۳ میلیون قیمت‌گذاری شده بود با قیمت نهایی ۸۵۷ میلیون معامله شد. این در حالی است که قیمت این محصول در بازار نزدیک یک میلیارد تومان است.
هایمای مشکی رنگ هم ۷۴۲ میلیون تومان قیمت خورد که با احتساب همه هزینه‌های جانبی، قیمت آن ۸۴۴ میلیون تومان خواهد بود. هایمای مشکی رنگ در بازار آزاد ۹۲۰ میلیون به فروش می‌رسد.
تا زمانی که واسطه‌گران بزرگ وارد بازار بورس کالا و معامله خودروها نشده‌اند می‌توان انتظار تعدیل قیمت‌ها را در این سامانه داشت.
حمید
آقا همین بورس خوبه. همه چی رو بیارید تو بورس
هادی
دقیقا چیه بورس ماشین میزارن ۷۰۰ تومن میخری بعد میفروشی ۸۰۰ تومن ؟ فرقش با خرید واقعی ماشین چیه ؟
NAVID۰۰۹۸
به نظر من هم خوبه ، چرا ؟؟؟
چون نمایندگی‌ها کمتر میتوانند دزدی کنند و حق ثبت‌نامی خودشان را به دلال‌ها و آشناهاشون بفروشند و ای کاش تمام خودروها را وارد سیستم بورس کنند تا اونوقت ببینید با گذر زمان چطور خودروها به قیمت واقعی میرسند نه قیمت‌های مسخره‌ی کاذب و حباب‌گونه !
البته تجربه ثابت کرده ، خودروسازان قدرت بیشتری نسبت به تمام اورگان‌ها دارند و اگر نه اول باید ۲۰۷ ، تارا ، دنا ، سورن را وارد بورس میکردند تا ببینید چطور قیمت‌ها میشکست !
البته شکستن قیمت را با ارزانی اشتباه نگیرید !
در ایران ارزانی معنایی ندارد تا تورم مهار نشود و هنر این هست که کالایی گران نشود و ارزان شدن پیشکِش !
محمود
خوبه؟ با کمتر از سه هزار متقاضی حدود صد میلیون بالاتر از قیمت کارخونه به فروش رفت! حالا تصور کن این سه هزار بشه سی هزار متقاضی چقدر گرونتر از قیمت کارخونه میشه! حالا کار نداریم در ایران برای ثبت نام خودرو، بارها بیش از سه میلیون نفر هم ثبت نام کردن
اصلا فلسفه فروش خودرو تو بورس کالا بالا بردن شدید قیمت هستش
افشار
آقا !!!کجای دنیا فروش خودرو از طریق بورس و مزایده هست ؟ این یک شارلاتانیزم جدید در حوزه خودروسازی برای ارتقاء قیمت خودرو هست !!!! چون دو گاری ساز بزرگ کشور نمیتوانن در چارچوب قانون قیمت خودرو را افزایش بدن آن را در بورس عرضه می‌کنن !!!! در واقع یک راه خوب برای دور زدن دولت و مردم برای گرانتر فروختن گاریهایشان هست !
Amard
چرا توجه نمیکنید قیمت واقعی ماشین نصف این قیمت خودشون عرضه کم کردن تا قیمت بکشه بالا بعد رو همون قیمتی که دوبله حساب کردن مزایده میزارن ملت هم میخرن راضین واقعا خلایق هر چه لایق شش ماه لگن های اینارو نخرید ورشکست میشن ولی کو اون همت همه به فکر منفعت خودشونن
MC20
کی بشه بورس ، کرکره ایراد خودرو رو پایین بکشه … بری دیگه برنگردی … ایشالاه
meysam
ملت تازه میگن بورس خوبه
قیمت خرید ون اینرودز از چین ۹۰۰۰ دلاره که میشه ۲۷۰ میلیون با دلار آزاد
اینجا دارن مونتاژ میکنن باید ارزونتر بشه درحالی که الان داره ۶۰۰ فروش میره
حالا فرض کنین بره تو بروس و قیمت ۵۵۰ معامله بشه
چیزی عوض شد؟؟؟
فروش خودرو در بورس برای آسایش من و شما نبوده. بلکه روشی برای نزدیک تر کردن قیمت کارخانه به بازار بود که موفق هم شدن
این یعنی پول بیستری به جیب مافیا داره میره
این کجاش خوشحالی داره؟؟؟؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط digitalwebmaster