در حالی ماموریت آرتمیس ۱ ناسا به زمان آغاز خود نزدیک میشود که موشک بزرگ این ماموریت برای پرتاب به مقصد ماه در مرکز فضایی کندی روی سکو قرار گرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این ماموریت که برای تاریخ ۲۹ اوت برنامه ریزی شده است در شرف انجام است. ماموریت […]
در حالی ماموریت آرتمیس ۱ ناسا به زمان آغاز خود نزدیک میشود که موشک بزرگ این ماموریت برای پرتاب به مقصد ماه در مرکز فضایی کندی روی سکو قرار گرفته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این ماموریت که برای تاریخ ۲۹ اوت برنامه ریزی شده است در شرف انجام است. ماموریت آرتمیس یک پروازی آزمایشی بدون خدمه به دور ماه است که به عنوان پیش درآمد ماموریت های آینده فضانوردان به ماه و مریخ بسیار مهم خواهد بود. در صورت موفقیت ناسا در این ماموریت آرتمیس ۲ نیز در سال ۲۰۲۴ همراه با کپسول اوریون سرنشین دار ارسال خواهد شد. در ماموریت آرتمیس ۳ در سال 2026 نیز قرار است حمل این کپسول فراتر از ماه انجام شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
توماس زوربوچن معاون این ماموریت علمی از نزدیک شدن به زمان پرتاب این موشک ابراز خوشحالی کرده است. وی در مصاحبه ای اعلام کرد جستجو برای آب در ماه و همچنین دیگر اهداف علمی توسط ماموریت آرتمیس ۱ دنبال خواهد شد.به گفته زوربوچن در این ماموریت ها روی هر دو مقصد ماه و مریخ تمرکز خواهد شد و فناوری های بکار گرفته شده نیز روی چالش های آنها یعنی کاهش اثر تشعشعات و آماده سازی برای اقامت  متمرکز است.
در این ماموریت آزمایشهای علمی نظیر ارزیابی دقیق منابع روی ماه نیز انجام میگیرد. ده تاسواره ارسالی همراه با آن نیز نقشه برداری از ماه را انجام خواهند داد. آزمایش های نظیر بررسی سلولهای مخمر نیز توسط یکی از این تاسواره ها انجام میشود. علاوه بر آن از یخ آب موجود در مناطق قطبی ماه نیز نقشه برداری خواهد شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster