ناسا قصد دارد در ماموریت آرتمیس ۱ یک از یک بادبان خورشیدی نیز برای تحقیقات خود استفاده کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا ماموریت آرتمیس یک را برای انجام در تاریخ ۲۹ اوت برنامه ریزی کرده است. این ماموریت یک پرواز آزمایشی بدون خدمه به دور ماه خواهد بود. طبق گفته […]
ناسا قصد دارد در ماموریت آرتمیس ۱ یک از یک بادبان خورشیدی نیز برای تحقیقات خود استفاده کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا ماموریت آرتمیس یک را برای انجام در تاریخ ۲۹ اوت برنامه ریزی کرده است. این ماموریت یک پرواز آزمایشی بدون خدمه به دور ماه خواهد بود. طبق گفته این آژانس فضایی در این مأموریت یک بادبان فضایی نیز با هدف استقرار در نزدیکی یک سیارک ارسال میشود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
سیستم پرتاب فضایی ناسا وظیفه حمل کپسول اوریون را بر عهده خواهد داشت. همچنین ناسا در این ماموریت ده تاسواره را به فضا ارسال می کند. هدف از ارسال این تاسواره های کارهای کوچک نیز انجام برخی آزمایشات علمی خواهد بود. یکی از این ماموریت ها بررسی و رصد سیارک نزدیک به زمین NEA است که طی آن یک بادبان خورشیدی نیز در آنجا مستقر می شود.
 این بادبان می تواند با کمک فوتون های حاصل از خورشید خود را به سمت سیارک نزدیک کند. سپس با رسیدن به نزدیکی آن عملیات تصویربرداری از سیارک با جزئیات بالا را آغاز می کند و داده ها نیز به زمین ارسال میشود. این ماموریت با همکاری مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در آلاباما و آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در کالیفرنیا انجام می گیرد. این ماموریت یکی از ماموریت های شامل فناوری بادبان فضایی خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster