از امروز بتای باز گوگل پلی گیمز برای رایانه‌های شخصی در کشورهای کره، هنگ کنگ، تایوان، تایلند و استرالیا در دسترس قرار دارد. پیش‌تر در اواخر ۲۰۲۱ میلادی گوگل تایید کرده بود که بازی‌های اندروید را از طریق اپلیکیشن گوگل پلی گیمز در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی قرار خواهد داد.
در حالی که نسخه بتا در حال حاضر در دسترس کاربران مناطق خاصی قرار گرفته اما گوگل اعلام کرده که آن را به زودی در مناطق گسترده‌تری عرضه خواهد کرد. در فاز اول دسترسی محدود افراد همین منطقه از بین خواهد رفت و تمام شهروندان کشورهای ذکر شده قادر به امتحان گوگل پلی گیمز رایانه‌های شخصی خواهند بود. به این منظور می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
افزون بر این گوگل مشخصات مورد نیاز برای استفاده از این اپلیکیشن را نیز کاهش داده است. به گفته این شرکت نسخه رایانه‌های شخصی اپ مذکور دیگر نیازند یک کارت گرافیک گیمینگ برای اجرا نیست. از این به بعد شما می‌توانید با یک کارت گرافیک یکپارچه (مثل اینتل UHD Graphics 630 یا مشابه آن) به اجرای این اپ اقدام کنید.
به همین ترتیب نیازمندی‌های مربوط به پردازنده هم کاهش داشته است و حالا کاربر را ملزم به استفاده از پردازنده‌ای با ۴ هسته فیزیکی و ۸ هسته منطقی می‌کند. در نهایت مقدار حافظه مورد نیاز برای اجرای این اپلیکیشن از ۲۰ گیگابایت به ۱۰ گیگابایت از نوع SSD کاهش یافته است.
متاسفانه هنوز اطلاعی از جزئیات انتشار نسخه کامل گوگل پلی گیمز رایانه‌های شخصی برای همه کاربران در دست نیست اما این شرکت سخت مشغول شنیدن بازخورد توسعه دهندگان است و سعی دارد سرانجام به این موقعیت نزدیک شود.
در حال حاضر بازی‌های زیادی در این اپلیکیشن در دسترس نیستند و شما هم نمی‌توانید بازی‌های دیگری را جست و جو کنید. در واقع گمانه‌زنی می‌شود که گوگل به دنبال اطمینان حاصل از عملکرد صحیح و مناسب اپلیکیشن‌های اندرویدی با رایانه‌های رومیزی است.
گفتنی است که کاربران تنها به بازی‌ها دسترسی دارند و در این نسخه خبری از اپلیکیشن‌ها نیست. crosvm.exe فایل اجرایی گوگل پلی گیمز روی ویندوز است که احتمالاً همان ماشین مجازی رسمی گوگل برای سیستم عامل کروم او اس باشد.
پیش‌تر فهرستی از کارت‌های گرافیگ سازگار با این سرویس منتشر شده بود که ما آن را مجدداً با شما به اشتراک می‌گذاریم ولی حالا لزومی به استفاده از آن‌ها نیست؛ با این حال به نظر می‌رسد در صورت استفاده از این کارت‌ها، بهترین عملکرد را شاهد خواهید بود:
منبع: Android Authority
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster