سامسونگ تأیید کرد که در نسل بعدی تراشه‌های سری اگزینوس خود همچنان از معماری‌های گرافیکی AMD استفاده خواهد کرد.
وقتی سامسونگ اعلام کرد که در ساخت تراشه‌های سری اگزینوس خود از معامری‌های گرافیکی AMD استفاده خواهد کرد، سطح انتظارات از این شرکت بالا رفت. پردازنده‌ی گرافیکی Xclipse 920 مبتنی‌بر معماری RDNA2 AMD با اگزینوس ۲۲۰۰ عرضه شد، اما این سیستم-روی-چیپ (SoC) نتوانست انتظارات را برآورده کند.
حتی در شرایطی کنونی که سرنوشت تراشه‌های اگزینوس رده‌بالای سامسونگ وضعیت خوبی ندارند، این شرکت تأکید می‌کند که همچنان از پردازنده‌های گرافیکی AMD در مدل‌های آينده‌ی اگزینوس بهره خواهد گرفت. غول فناوری کره‌ای رسماً اعلام کرد که تراشه‌های بعدی سری اگزینوس آن به استفاده از معماری‌های RDNA AMD ادامه خواهند داد و قصد دارد در زمینه‌ی پیاده‌سازی سایر ویژگی‌های RDNA به همکاری نزدیک با AMD ادامه دهد.
به گزارش SamMobile، درحالی‌که گرافیک‌های موبایلی نسبت به گرافیک‌های کنسول حدود پنج‌سال عقب هستند، AMD سامسونگ موفق شده‌اند این فناوری را با سرعت بیشتری با Exynos 2200 ترکیب کنند.
شایان‌ ذکر است که پردازنده‌ی گرافیکی Xclipse 920 در اگزینوس ۲۲۰۰ واقعاً در حجم کاری محاسباتی یا گرافیکی، نامی برای خود دست‌وپا نکرده است. علاوه‌براین جا دارد اشاره کنیم شرکت کره‌ای اخیراً قراردادی با کوالکام امضا کرده که براساس آن، فقط از تراشه‌های سری اسنپدراگون در گوشی‌های پرچم‌دار این شرکت در سرتاسر جهان استفاده خواهد کرد.

با توجه به اینکه پرچم‌داران سری گلکسی S و گلکسی Z در سرتاسر جهان فقط با تراشه‌های اسنپدراگون عرضه می‌شوند، معماری پردازنده‌ی گرافیکی AMD احتمالاً به تراشه‌های اگزینوس میان‌رده محدود خواهد شد. سامسونگ درصورت تمایل می‌تواند از پردازنده‌های گرافیکی AMD در سیستم-روی-چیپ‌های اگزینوس در پرچم‌داران خود استفاده کند. اگر این شرکت در آینده قدرت پردازنده‌های اختصاصی خود را افزایش دهد، قادر خواهد بود، به‌جای جدیدترین تراشه‌های اسنپدراگون از آن‌ها در محصولات پرچم‌دار خود نیز بهره ببرد.
گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که سامسونگ یک تیم حرفه‌ای برای کار روی پردازنده‌ی پرچم‌دار جدید خود آماده کرده است. این سیستم-روی-چیپ می‌تواند بسیار قدرتمند باشد و شاید مشکلات نسل کنونی تراشه‌های سری اگزینوس را برطرف سازد. درحال‌حاضر مشخص نیست این پروژه به نتیجه خواهد رسید یا خیر و فقط زمان می‌تواند سرانجام آن را به ما نشان دهد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster