بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ (Counterpoint Research)، بازار ساعت‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی در مقایسه با بازه‌ی زمانی مشابه در سال 2021 رشد 13 درصدی را تجربه کرده است.
گزارش جدید کانترپوینت ریسرچ نشان می‌دهد که رشد بازار ساعت‌های هوشمند به‌لطف فروش فوق‌العاده‌ی محصولات شرکت‌های فایربولت (Fire-Bolt) و نویز (Noise) در کشور هند بوده است. فروش ساعت‌های هوشمند این دو شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم سال 2022 با افزایشی 300 درصدی نسبت به دومین فصل از سال 2021 مواجه بوده است. همین موضوع باعث شده تا هند پس از ایالات متحده به دومین بازار بزرگ ساعت‌های هوشمند تبدیل شود.
در حال حاضر شرکت اپل کماکان پرفروش‌ترین برند ساعت‌های هوشمند در جهان بوده و فروش ساعت‌های این شرکت نیز در بازه‌ی زمانی یادشده 8 درصد بیشتر شده است. شرکت سامسونگ نیز در این بازار عملکرد خوبی را به‌ثبت رسانده و فروش ساعت‌های آن به‌لطف محبوبیت سری گلکسی واچ 4 رشد 40 درصدی را تجربه کرده است.
هرچند که غول فناوری کره‌ای برای دومین فصل متوالی در بازار ساعت‌های هوشمند موفق به ثبت فروش بیشتری نسبت به رقیب آمریکایی خود شده اما اپل کماکان در بازار این محصولات بدون رقیب است. در حال حاضر سهم اپل از بازار گوشی‌های هوشمند 20.1 درصد بیشتر از سامسونگ است و انتظار می‌رود که با عرضه‌ی سری اپل واچ 8 این فاصله بیشتر نیز بشود.
منبع: PhoneArena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster