بسیاری از کاربران اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به‌تازگی ایمیلی از سوی شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) دریافت کرده‌اند که در آن به کاهش هزینه‌ی اشتراک ماهانه‌ی این اینترنت اشاره شده است. اسپیس ایکس تغییر شرایط بازار را دلیل اصلی این موضوع اعلام کرده است.
کاهش قیمت اشتراک ماهانه‌ی استارلینک در کشورهای مختلف یکسان نبوده و برای مثال، کاربران ساکن در برزیل و شیلی از این پس برای خرید اشتراک یادشده به جای 100 دلار باید 50 دلار بپردازند. این موضوع در کشورهای اروپایی و بریتانیا نیز صدق کرده و به‌نظر می‌رسد که بیشترین کاهش قیمت در مناطقی اعمال شده که شرکت‌های دیگر در آن‌‌جا اینترنت ارزان‌تری را ارائه می‌دهند.
در حال حاضر هزینه‌ی اشتراک ماهانه‌ی استارلینک در آمریکا 110 دلار و هزینه‌ی گیرنده‌ی آن نیز 599 دلار است. همچنین هزینه‌ی ابتدایی اشتراک پریمیوم استارلینک 2،500 دلار و هزینه‌ی ماهانه‌ی آن نیز 500 دلار می‌باشد. این اشتراک، اینترنتی با سرعت 350 مگابایت بر ثانیه را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. با این وجود، گران‌ترین اشتراک استارلینک، که با نام ماری‌تایم (Maritime) برای کشتی‌ها و قایق‌ها معرفی شده است، با قیمت 5000 دلار به کاربران ارائه می‌شود.
منبع: NotebookCheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster