دانشمندان معتقدند پس از پشت سر گذاشتن همه چالش های رسیدن به مریخ و ایجاد حیات پایدار اولین گیاهی که می توان در مریخ کشت کرد گیاه یونجه است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در صورت آغاز کشت محصولات غذایی در مریخ یونجه اولین گیاهی است که میتوان در مریخ کاشت. از […]
دانشمندان معتقدند پس از پشت سر گذاشتن همه چالش های رسیدن به مریخ و ایجاد حیات پایدار اولین گیاهی که می توان در مریخ کشت کرد گیاه یونجه است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در صورت آغاز کشت محصولات غذایی در مریخ یونجه اولین گیاهی است که میتوان در مریخ کاشت. از مهمترین بخش ایجاد حیات پایدار در مریخ کشت محصولات غذایی خواهد بود. البته این اقدام چندان ساده نخواهد بود. زیرا سطح مریخ پر از نمک ها و مواد معدنی است که برای بقای گیاهان مناسب نیست. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که یونجه می تواند اولین گیاهی باشد که در خاک مریخ رشد می کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 این‌محصول علوفه ای قادر است در خاک های آتشفشانی سخت زنده بماند و همچنین از آن می توان برای رشد مواد غذایی دیگر مانند تربچه، کاهو و یا شلغم نیز استفاده کرد. طبق مقاله منتشر شده به دلیل عدم وجود مواد مغذی در خاک مریخ استفاده از آن برای کشت محصولات غذایی امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل باید استراتژی های جدیدی را برای رشد در این خاک به کار برد. در این تحقیق محققان یک مورد خاک شبیه به خاک مریخ را شناسایی کرده و دانه های مختلف را در آن آزمایش کردند.
در این خاک شبیه سازی شده به مریخ از یونجه به عنوان کود استفاده شد و مشخص شد سه گیاه شلغم، تربچه و کاهو می تواند بدون نیاز به آب زیاد در این نمونه رشد کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster