در سال ۱۹۹۵ در چنین روزهایی، مایکروسافت برای اولین بار ویندوز ۹۵ را با تبلیغات فراوان عرضه کرد.
مایکروسافت ویژگی‌های زیادی به ویندوز ۹۵ اضافه کرد که مهم‌ترین آن‌ها افزودن دکمه‌ استارت و منو و نوار وظیفه به آن بود که گشت‌وگذار در این سیستم‌عامل را بسیار راحت‌تر می‌کرد. بهبود قابلیت‌های چندمنظوره و رابط گرافیکی این سیستم‌عامل نیز جهش بزرگی در مقایسه‌ با ویندوز ۳/۱ و MS-DOS محسوب می‌شد.
یکی دیگر از ویژگی‌های خوب ویندوز ۹۵ پشتیبانی از نام‌های طولانی با امکان تعریف ۲۵۰ کاراکتر بود. هرچند این‌روزها پشتیبانی از نام‌های طولانی برای فایل‌ها و پوشه‌ها امری عادی محسوب می‌شود، اما در آن روزها این ویژگی جذابیت زیادی داشت. یکی دیگر از قابلیت‌های ویندوز ۹۵ ویژگی Plug and Play بود که باعث می‌شد سخت‌افزارها به‌محض اتصال به دستگاه شناسایی شوند.
مایکروسافت همچنین برنامه‌های دیگری مثل MSN را نیز در ویندوز ۹۵ ارائه کرد. این برنامه برای فراهم‌کردن دسترسی به ایمیل، چت‌روم‌ها، گروه‌های خبری و وب‌سایت‌ها طراحی شده بود. مایکروسافت در ویندوز ۹۵ امکان ساخت چندین پروفایل و حساب کاربری را نیز فراهم کرد تا اعضای یک خانواده هرکدام حساب اختصاصی خود را داشته باشند. سه سال بعد، مایکروسافت ویندوز ۹۸ را جایگزین ویندوز ۹۵ کرد و آن را با تغییرات زیادی در اختیار کاربران قرار داد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster