راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها
بلاگ دیوار –
تهران از نظر آلودگی هوا یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است. نه فقط تهران بلکه اکثر شهرهای بزرگ مانند تهران، دچار این معضل آلودگی هوا هستند. از آن‌جایی که این آلودگی‌ها باعث افزایش بیماری‌ و آمار مرگ و میر می‌شود، از سال‌های قبل، طرح‌ها و برنامه‌های زیادی برای کاهش آلودگی هوای تهران ارائه شد که طرح ترافیک یکی از آن‌هاست. طرح ترافیک برای شهروندان تهرانی و هر راننده‌ای که گذر وی به کلان‌‌شهر تهران می‌افتد، واژه‌ای آشنا است. 
در همین راستا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، سید جعفر تشکری هاشمی، در مورد تغییر طرح ترافیک، اعلام کرد:
وقت آن رسیده که نسبت به اصلاح طرح ترافیک اقدام شود. این موضوع با توجه به آثار و نتایج اجتماعی، اقتصادی، جمعیتی، ترافیکی و … در دست بررسی است و قرار است، اصلاحات مورد نظر در طرح ترافیک از سال آینده اعمال شود.
تشکری هاشمی اظهار داشت: در مورد بازنگری در طرح ترافیک و اینکه این طرح بعد از بیش از سه دهه باید مورد تجدید نظر قرار گیرد، تردید نداریم. او ادامه داد یکی از اهدافی که در این بازنگری مد نظر داریم، امکان برخورداری شهروندان از حقوق برابر در زمینه مزایا و محدودیت‌های طرح ترافیک تا جای ممکن است.
وی با اشاره به اینکه در اصلاح طرح ترافیک باید به نحوی عمل کنیم که سرزندگی را به مرکز شهر بازگردانیم، بیان داشت: یکی از معضلات مناطق مرکزی شهر، شب‌مردگی این مناطق به واسطه سکونت حداقلی شهروندان در این محدوده است و بر خلاف گذشته در حال حاضر، جمعیت زیادی در  مرکز شهر سکونت ندارند و هر روز نیز از ساکنان آن نیز کاسته می‌شود.
تشکری هاشمی در ادامه اعلام کرد:
این در حالی است که گستره وسیعی از مرکز شهر، عملاً با حداقل جمعیت ساکن به حیات خود ادامه می‌دهد و خواه ناخواه، اجرای طرح ترافیک در این موضوع مؤثر است.
اخبار مرتبط را بخوانید:
وی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، با جدیت پیگیر این موضوع است تا بعد از سه دهه، شاهد به‌ روزرسانی طرح ترافیک به نفع زندگی شهروندان و سرزندگی در شهر باشیم.
امید است تا با بهبود طرح ترافیک تهران و تغییر آن پس از سال‌ها شاهد حل مشکل ترافیک و کاهش آلودگی هوا در این کلان‌شهر باشیم.
***
روزانه اخبار روز خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
واردات خودرو میان دو راهی آذر و شهریور!
عرضه شاهین و کوییک در بورس کالا قطعی شد
ناوگان اتوبوسرانی تهران نونَوار می‌شود
راند اول مسابقات رالی قهرمانی کشوری برگزار شد
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

document.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
پست‌های اخیر
چرا گوگل پیکسل ۶A ارزش خریدن ندارد؟
بررسی چالش‌های استخدام کارکنان موسسات دولتی
نام‌نویسی آزمون استخدامی بیمه البرز شروع شد
واردات خودرو میان دو راهی آذر و شهریور!
عرضه شاهین و کوییک در بورس کالا قطعی شد
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

source

source

توسط digitalwebmaster