دولت هند به منظور پیاده‌سازی شارژری مشترک برای همه دستگاه‌های الکترونیکی از سیاست‌های اتحادیه اروپا پیروی می‌کند.
در خردادماه گزارشی منتشر شد که از اعلامیه‌ی پارلمان اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر استفاده از USB-C به‌عنوان پورت شارژ مشترک ۱۵ محصول تا پاییز ۲۰۲۴ خبر می‌داد. در این اطلاعیه، متوجه شدیم اتحادیه اروپا همچنین در حال کار روی ایجاد استاندارد شارژ بی‌سیم مشترکی برای آینده است.
به گزارش نشریه تجاری هندی Live Mint، دولت هند جلسه‌ای را به ریاست روهیت کومار سینگ، وزیر امور مصرف‌کنندگان این کشور، با سازندگان دستگاه برگزار خواهد کرد. تمرکز نشست مذکور روی پیاده‌سازی شارژری مشترک برای همه دستگاه‌های الکترونیکی است. درواقع، مسئولان هندی قصد دارند مانند اتحادیه اروپا اپل را به ترک پورت لایتنینگ وادار کنند.
این اقدام اتحادیه اروپا است که در درجه اول تولیدکنندگان دستگاه‌های هوشمند را به سمت استفاده از شارژری واحد سوق می‌دهد. حرکت دولت هند برای پیروی از تصمیم اتحادیه اروپا نیز منعکس‌کننده درخواست سناتورهای آمریکایی از وزارت بازرگانی به منظور اتخاذ استاندارد مشترک برای پورت‌های محصولات مختلف محسوب می‌شود.
مقاله‌ی مرتبط:

البته اپل نیز درمقابل این اقدامات سکوت نکرد. شرکت مذکور در ژانویه ۲۰۱۹ به صورت رسمی در بخشی از بیانیه‌ی خود گفت:

«اپل» همواره در پی نوآوری است. مقرراتی که باعث انطباق درگاه‌ها در همه‌ی گوشی‌های هوشمند می‌شود، به جای تشویق، نوآوری را متوقف می‌کند.

«اپل» همواره در پی نوآوری است. مقرراتی که باعث انطباق درگاه‌ها در همه‌ی گوشی‌های هوشمند می‌شود، به جای تشویق، نوآوری را متوقف می‌کند.
اما در نهایت اپل توسط اتحادیه اروپا مجبور به اعمال تغییرات لازم می‌شود. به احتمال زیاد کوپرتینویی‌ها از USB-C استفاده خواهند کرد، اگرچه شایعات حاکی از آن است که اپل می‌تواند در آینده به طراحی بدون پورت برای برخی از آیفون‌ها روی آورد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster