دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
از این رودستر فوق سریع فقط ۹۹ دستگاه و با قیمت پایه ۵ میلیون یورو تولید می شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
کمپانی بوگاتی از یک ابر خودروی جدید رونمایی کرد. این مدل روباز میسترال نام دارد و در طراحی آن از مدل کلاسیک تایپ ۵۷ رودستر گرند رید متعلق به دهه ۱۹۳۰ میلادی الهام گرفته شده است. از این رودستر فوق سریع فقط ۹۹ دستگاه و با قیمت پایه ۵ میلیون یورو تولید می شود.
بوگاتی میسترال بر مبنای شیرون توسعه یافته است. از نظر نمای بیرونی می‌توان این ابر خودرو را ترکیبی از دو مدل دیوو و Voiture Noire توصیف کرد. البته چراغ‌های عقب مشابه با حرف انگلیسی X مدل بولاید را در ذهن تداعی می کنند. بوگاتی می گوید انحنای شیشه جلو و دو ورودی هوای سقفی که برای خنک‌سازی موتور کاربرد دارند، از مدل کلاسیک تایپ ۵۷ رودستر گرند رید اقتباس شده‌اند.
در داخل کابین مستر آن شباهت زیادی به شیرون دارد. برای اولین بار در یک بوگاتی ۱۶ سیلندر شاهد استفاده از چرم دوخته شده در پنل درها هستیم. همچنین شیفتر دنده از بلوک آلومینیومی یک تکه ساخته شده و با قطعات چوبی و کهربایی تزیین شده است. جالب اینکه این قطعه نشان فیل رقصان را روی خود دارد، المانی که در حقیقت قبلا در کاپوت مدل کلاسیک تایپ ۴۱ رویال رودستر مورد استفاده قرار گرفته است.
همانطور که قابل حدس است، نیروی مورد نیاز بوگاتی میسترال هم توسط همان موتور معروف ۱۶ سیلندر تامین می شود. این موتور دقیقا همان نسخه‌ای است که وظیفه تامین نیرو در مدل رکوردشکن شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰ پلاس را بر عهده داشته و ۱۵۷۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. حتما در جریان هستید که مدل مذکور در سال ۲۰۱۹ موفق به ثبت سرعت ۴۹۰ کیلومتر در ساعت شد.
به گفته فرانسوی‌ها بوگاتی میسترال تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن چیزی نیست جز تبدیل شدن به سریع‌ترین رودستر جهان‌. این عنوان در اختیار یک محصول دیگر از شرکت بوگاتی است. در حال حاضر مدل ویرون ۱۶.۴ گرند اسپرت ویتس با رکورد ۴۰۸.۸۴ کیلومتر در ساعت سریع‌ترین رودستر دنیا محسوب می‌شود. این رکورد در سال ۲۰۱۳ ثبت شده و از آن تاریخ تاکنون دست نخورده باقی مانده است.
با توجه به دارا بودن ۴۰۰ اسب بخار بیشتر، شکستن رکورد سرعت ویرون ۱۶.۴ گرند اسپرت ویتس نباید کار سختی برای میسترال باشد. البته از آنجایی که بوگاتی اعلام کرده دیگر به دنبال شکستن رکورد سرعت نخواهد رفت، معلوم نیست تلاشی برای ثبت رکورد جدید توسط میسترال صورت خواهد گرفت یا خیر. بد نیست اشاره کنیم هنسی با رونمایی از ونوم F5 رودستر احتمالاً به دنبال شکستن رکورد ویرون ۱۶.۴ گرند اسپرت ویتس خواهد بود.
همانگونه که در ابتدا هم ذکر شد، تنها ۹۹ دستگاه از بوگاتی میسترال ساخته خواهد شد. جالب آن که تمامی این ۹۹ دستگاه پیش فروش شده و امکان ثبت سفارش جدید برای آن وجود ندارد. مثل مدل بولاید تحویل میسترال هم برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است. برای این ابرخودروی روباز قیمتی برابر با ۵ میلیون یورو تعیین شده یعنی یک میلیون یورو گران‌تر از بولاید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster