پتنت جدید سامسونگ نشان می‌دهد این شرکت به دنبال ساخت نوعی حلقه هوشمند است که با استفاده از آن بتوان برخی وسایل مانند گوشی، لپ تاپ، تلویزیون و غیره را کنترل کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین پتنت ثبت شده بابت ساخت حلقه های هوشمند مربوط به شرکت اپل است که […]
پتنت جدید سامسونگ نشان می‌دهد این شرکت به دنبال ساخت نوعی حلقه هوشمند است که با استفاده از آن بتوان برخی وسایل مانند گوشی، لپ تاپ، تلویزیون و غیره را کنترل کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین پتنت ثبت شده بابت ساخت حلقه های هوشمند مربوط به شرکت اپل است که در سال ۲۰۱۴ پرونده های مربوط به این ثبت اختراع خود را ارسال کرد. پس از آن نیز سامسونگ حدود دو ماه بعد در این مورد پتنتی به ثبت رساند. از آن زمان تاکنون اپل چندین پتنت دیگر نیز با هدف ساخت حلقه هوشمند ثبت کرده است. هدف اپل از تمامی پتنت‌های ثبت کرده اخیر تولید یک حلقه هوشمند سازگار با هدست واقعیت ترکیبی است. البته در سال ۲۰۱۵ که اولین پتنت این شرکت ثبت شد خبری از هدست واقعیت ترکیبی نبود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
حلقه هوشمند سامسونگ برخلاف اپل احتمالا می تواند به عنوان نوعی ریموت کنترل برای دستگاه ها ظاهر شود. همچنین احتمالا سامسونگ از حسگر فوتوپلتیسموگرام (PPG) در این حلقه هوشمند استفاده خواهد کرد که به کاربر اجازه ثبت نوار قلب را خواهد داد. علاوه بر آن در این پتنت دور تا دور این حلقه از نمایشگر کوچک لمسی پر شده است. طبق تصاویر موجود نیز پتنت این حلقه هوشمند به صورتی ثبت شده است که یک فرد با این حلقه می تواند یک لپ تاپ را از راه دور کنترل کند. همچنین امکانات و کارهای مختلفی مانند وب گردی و یا ویرایش پاورپوینت نیز طبق تصاویر توسط این حلقه انجام خواهد شد.
در دیگر تصاویر نیز روش های جالبی برای شارژ بی سیم نمایش داده شده است. تصاویر مختلفی نیز از این حلقه هوشمند برای کنترل تلویزیون یا استفاده از آن در هنگام دوچرخه سواری ثبت شده است. با توجه اینکه بسیاری از پتنت ها به محصول واقعی تبدیل نمی شوند باید دید در نهایت سامسونگ از این پتنت چگونه استفاده خواهد کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster