بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، سه شرکت بزرگ فعال در حوزه‌ی استخراج بیت کوین در سه‌ماهه‌ی دوم سال 2022 با ضرری 1 میلیارد دلاری مواجه شده‌اند. علت اصلی این موضوع نیز کاهش ارزش رمزارزها اعلام شده است.
ارزش بیت کوین در سه‌ماهه‌ی گذشته با کاهشی 60 درصدی از 45 هزار دلار به 2 هزار دلار رسید و ارزش اتریوم نیز در همین مدت دو سوم کاهش پیدا کرد. در همین حال، شرکت‌های کور ساینتیفیک (Core Scientific)، ماراتن دیجیتال (Marathon Digital) و رایت بلاک‌چین (Riot Blockchain) در بازه‌ی زمانی یادشده به‌ترتیب ضرری 862، 192 و 366 میلیون دلاری را متحمل شدند.
در حال حاضر میزان فروش بیت کوین توسط ماینرها بسیار بیشتر از میزان استخراج آن‌ها است. برای مثال، بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج‌کننده‌ی بیت کوین در ماه ژوئن تعداد 14،600 هزار واحد از این رمزارز را به‌فروش رسانند اما تنها موفق به استخراج 3،900 واحد از آن شدند. همچنین شرکت‌های کور ساینتیفیک و بیت فارمز (Bitfarms) به‌ترتیب 80 و 50 درصد از موجودی بیت کوین خود را برای جبران هزینه‌‌ی اسخراج این رمزارز به‌فروش رساندند.
علاوه بر این موضوع، شرکت‌های استخراج‌کننده‌ی رمزارز مجبور به فروش دستگاه‌های ماینر خود و همچنین دریافت وام نیز شدند. برای مثال، ماراتن دیجیتال در ماه ژوئن 100 میلیون دلار وام دریافت کرد و بسیاری از ماینرهای خود به ارزش 58 میلیون دلار را نیز به‌فروش رساند. صرافی کوین بیس (Coinbase) نیز در همین ماه مبلغ 1.1 میلیارد دلار را از دست داد و مجبور شد تا بیش از 1000 نفر از کارکنان خود را از کار برکنار کند.
منبع: TechSpot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster