یک مطالعه پزشکی نشان می‌دهد که اپل واچ از نظر فنی می‌تواند حمله قلبی را با استفاده از سنسورهای الکتروکاردیوگرافی خود تشخیص دهد. 
همامطور که می‌دانید در حمله قلبی برخی از ماهیچه‌های قلب به‌خاطر عدم رسیدن خون کافی به آن‌ها از کار می‌افتند و دانشمنذان معتقد هستند که اپل واچ می‌تواند علایم این حمله را شناسایی کند. 
این تحقیق که در موسسه پزشکی تگزاس انجام شده است اپل واچ‌ می‌تواند این کار را با استفاده از سنسورهای الکتروکاردیوگرافی خود انجام دهد. این سنسورها ساعت‌های اپل واچ سری 4, 5, 6 و ۷ وجود دارد و کارایی همه آن‌ها تقریبا یکسان است. 
به گفته پزشکان، این سنسورها می‌توانند ریسک حمله قلبی را ارزیایی کنند و به‌محض بروز اولین علایم آن را نشان دهند. در حمله قلبی، زمان اهمیت بسیار زیادی دارد و اپل واچ به کاربران کمک خواهد کرد تا زودتر این بیماری را تشخیص دهند. 
اخیرا گزارشی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل واچ‌ توانسته بود علایم یک بیماری در یک دانش‌آموز را ماه‌ها زودتر تشخیص بدهد. 
تشخیص حمله قلبی معمولا نیاز به تجهیزات پزشکی زیادی دارد و حالا اپل واچ می‌تواند این‌کار را خیلی زودتر بدون نیاز به وسیله جانبی دیگری شناسایی کند. البته باید توجه داشته باشید که اپل واچ‌نمی‌تواند جای تجهیزات حرفه‌ای پزشکی را بگیرد و شما باید با مشاهده علایم حمله قلبی هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster