دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
فورد موستانگ یکی از ماسل‌کارهای محبوب آمریکایی است که نسل‌های اولیه آن از محبوبیت بسیاری بین علاقمندان خودروهای کلاسیک برخوردار است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
فورد موستانگ یکی از ماسل‌کارهای محبوب آمریکایی است که نسل‌های قدیمی آن از محبوبیت بسیاری بین علاقمندان خودروهای کلاسیک برخوردار هستند. فورد موستانگ مک وان، موستانگ باس 429 و موستانگ باس 302 سه نسخه کمیاب و خاص از این خودرو هستند که طی دهه 1960 و 1970 میلادی تولید می‌شدند و از ارزش کلاسیک بالایی برخوردار هستند. با این حال به نظر می‌رسد این فورد موستانگ مک 1 با موتور کبرا، شانس چندانی در حفظ اصالت خود به عنوان یک خودرو کلاسیک نداشته است!
بنابر اسناد شرکت سازنده، تعداد 2501 دستگاه موستانگ مک وان با موتور 428 اینچی کبرا از خط تولید این شرکت خارج شده است. نسخه‌ای که در این مقاله تصاویر آن را می‌بینید، حتی از سایر نسخه‌ها نیز خاص‌تر است. این نسخه سوپر کبرا جت نام دارد که نسبت به نسخه‌های عادی کبرا پیشرفته‌تر و قدرتمندتر است.
ویژگی‌های خاص این فورد موستانگ سوپر کبرا جت به همین جا ختم نمی‌شوند. مطابق بررسی‌های کارشناس فنی، تنها هشت فورد موستانگ مک وان سوپر کبرا جت با رنگ سفید تولید شدند که این خودرو یکی از آن‌ها است. این مدل تزیینات ظاهری استاندارد کارخانه را نیز روی خودش دارد.
مشاهده تصاویر این خودرو، حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. این خودرو سه دهه از عمر خود را در بیابان خشک جنوب غربی در غرب ایالات متحده آمریکا گذرانده است که حاصل آن از بین رفتن برخی قسمت‌های بدنه خودرو است. رنگ خودرو در قسمت‌های مختلف از بین رفته است و گلگیر جلو خودرو نیز ایرادات اساسی دارد.
ایرادات بدنه تنها مشکل این فورد موستانگ مک وان سوپر جت نیستند. مالک قبلی این خودرو در ازای مبلغی، قبول کرده است که موتور V8 هفت لیتری اصلی آن را با نمونه ضعیف‌تری تعویض کند. بنابراین خودرو موتور 428 را از دست داده است و به جای آن موتور 351 اینچی (5.8 لیتری) دارد.
این فورد موستانگ مک وان سوپر کبرا جت ارزش کلاسیک بالایی دارد اما بازسازی آن هزینه گزافی در بر خواهد داشت. موتورهای 428 اینچی به سختی پیدا می‌شوند و همین مساله بازسازی این جواهر را با مشکل روبرو خواهد کرد. این خودرو هم‌اکنون توسط یک حراجی در سایت eBay‌ آگهی شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster