تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد ذهن انسان در نیمه شب افکار و احساسات منفی را بیشتر از زمان های دیگر دریافت می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان آمریکایی تحقیقات جدیدی را در مورد ذهن انسان و بیداری آن در نیمه شب انجام دادند. در نظریه جدید مشخص شد ذهن […]
تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد ذهن انسان در نیمه شب افکار و احساسات منفی را بیشتر از زمان های دیگر دریافت می کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان آمریکایی تحقیقات جدیدی را در مورد ذهن انسان و بیداری آن در نیمه شب انجام دادند. در نظریه جدید مشخص شد ذهن انسان پس از نیمه شب بیشتر از زمان های دیگر مستعد دریافت محرک های منفی است. زیرا ذهن نیز همانند مغز انسان به خواب و استراحت نیاز دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در تحقیقات گذشته نیز مشخص شد کمبود خواب همزمان با بیداری شبانه در نهایت ممکن است به اختلالات شناختی و رفتاری در عملکرد مغز در طول روز منجر شود. تحقیقات اخیر نیز نشان می دهد این تغییرات در شناخت و رفتار انسان ها در صورت بیدار ماندن فرد در نیمه شب رخ خواهد. این فرضیه جدید که با نام Mind After Midnight مشخص شده است نشان می دهد احساسات و رفتار ما در اثر یک چرخه طبیعی ۲۴ ساعته فعالیت بدن و ذهن شکل می گیرد.
 از نظر دیگر نیز این نظریه کاملا منطقی است. زیرا در انسان های اولیه نیز در طول روز و هنگام وجود نور برای شکار زمان ایده آلی بوده است و شب زمانی برای استراحت و همچنین احتمال خطرات از جانب دیگر شکارچیان وجود داشته است. محققان می گویند احساس خطر افزایش یافته به طور طبیعی در طول شب به طور غیر عادی باعث افزایش محرک‌های منفی خواهند شد. از طرفی ادامه این رفتار و تمرکز بر افکار منفی باعث خواهد شد تا فرد مستعد رفتارهای مخاطره آمیز باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster