کاربران تیک تاک اکنون می‌توانند به طور مستقیم از قابلیت تبدیل متن به عکس استفاده کنند. این قابلیت هم اکنون با کمک هوش مصنوعی به اپلیکیشن تیک تاک اضافه شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استفاده از هوش مصنوعی در تولید سیستم های تبدیل متن به تصویر محبوبیت خاصی پیدا کرده […]
کاربران تیک تاک اکنون می‌توانند به طور مستقیم از قابلیت تبدیل متن به عکس استفاده کنند. این قابلیت هم اکنون با کمک هوش مصنوعی به اپلیکیشن تیک تاک اضافه شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استفاده از هوش مصنوعی در تولید سیستم های تبدیل متن به تصویر محبوبیت خاصی پیدا کرده اند. اکنون این قابلیت نیز به تیک تاک به عنوان محبوب‌ترین اپلیکیشن جهان اضافه شده است. این شبکه اجتماعی اخیراً یک افکت جدید به نام AI greenscreen به پلتفرم خود اضافه کرد که در آن کاربران امکان تبدیل متن به تصویر را با کمک هوش مصنوعی خواهند داشت.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 همچنین تصاویر تولید شده می تواند توسط کاربران به عنوان پس زمینه فیلم ها نیز استفاده شود. البته خروجی سیستم تیک‌تاک نسبت به هوش مصنوعی مورد استفاده گوگل و یا DALL-E 2 شرکت OpenAI بسیار ابتدایی به نظر می رسد. به طوری که تنها می تواند یک تصویر نسبتا انتزاعی و پیچشی ایجاد کند.
 در صورتی که در سایر سیستم ها تصاویر به صورت واقع گرایانه، منسجم و پیچیده ایجاد می‌شود که همانند طراحی و نقاشی است. احتمالاً این محدودیت ها به صورت عمدی توسط تیک تاک ایجاد شده است. زیرا مدل های پیشرفته به قدرت محاسباتی بیشتر نیز نیاز خواهند داشت که برای این شرکت با هزینه بیشتر و استفاده از منابع زیاد همراه خواهد بود. همچنین تیک تاک با توجه به کاربران میلیونی که در سراسر جهان دارد ایجاد تصاویر واقع گرایانه را چندان خوشایند ندانسته است و ممکن است نگران کننده باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster