برای اولین بار در یک مراسم کنفرانس از آواتاری واقع گرایانه به جای سخنران انسانی استفاده شد. انویدیا در مراسم سیگراف ۲۰۲۲ از آواتار واقع گرایانه رونمایی کرد که علاوه بر امکان برگزاری کنفرانس به جای سخنرانی های انسانی میتواند با لهجه های مختلف نیز صحبت کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]
برای اولین بار در یک مراسم کنفرانس از آواتاری واقع گرایانه به جای سخنران انسانی استفاده شد. انویدیا در مراسم سیگراف ۲۰۲۲ از آواتار واقع گرایانه رونمایی کرد که علاوه بر امکان برگزاری کنفرانس به جای سخنرانی های انسانی میتواند با لهجه های مختلف نیز صحبت کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در جریان برگزاری مراسم سیگراف شرکت انویدیا نمایی از آینده متاورس را نمایش داد. در این مراسم باتوجه به جلوه های بصری نکات مختلفی در رابطه با سخنرانی افراد از طریق نمایشگرها به نمایش درآمد. تمرکز اصلی در این کنفرانس روی آواتار و چگونگی پیشرفت آن از طریق ابزارهای تیم سبز بوده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 به گفته انویدیا با کمک ابزارهای عضلات صورت در آواتار ها امکان شبیه سازی وجود داشته و حتی در چهره آن ها می توان احساسات را نشان داد. طبق گزارش کامپیوتر ولد که در این مراسم حضور داشته است این آواتار ها توانسته بودند احساسات را به گونه ای بیان کنند که در برابر آن ها سخنران های انسانی کاملاً بی احساس به نظر می رسند. در برخی مراسم ها سخنران های انسانی به دلیل عدم تمرین لازم عملکرد خوبی نیز ندارد.
 اما نمایش انویدیا در این مراسم نشان داد با توجه به اینکه اکثر رویدادها مجازی شده اند، چرا باید از سخنران های انسانی استفاده کرد. سخنران های انسانی در هنگام حضور روی صحنه می توانند با مشکلاتی مانند استرس مواجه شوند. به طوری که امکان اجرای مناسب به همین دلیل وجود نداشته باشد یا به دلیل مشکلات شخصی و یا بیماری پتانسیل لازم برای اجرا را از دست داده باشند. به همین دلیل ممکن است اکنون زمان استفاده از آواتارها باشد. آنچه که در مراسم سیگراف توسط انویدیا به نمایش درآمد آواتاری واقع گرایانه با توانایی ابراز حالات چهره و تغییر آهنگ گفتار بود. به طوری که باعث لذت بردن بیننده شد. این آواتار توانست به جای یک فرد واقعی بسیار واقع گرا اما با ساختاری دیجیتالی به نظر برسد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster