مایکروسافت طی سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ توانست در پرداخت پاداش کشف باگ از گوگل پیشی گرفته و مبلغ ۱۳.۷ میلیون دلار را به محققان امنیتی پرداخت کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با ثبت پرداخت ۱۳.۷ میلیون دلار توسط مایکروسافت رکورد جدیدی در پرداخت پاداش کشف باگ ثبت شده است که حتی […]
مایکروسافت طی سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ توانست در پرداخت پاداش کشف باگ از گوگل پیشی گرفته و مبلغ ۱۳.۷ میلیون دلار را به محققان امنیتی پرداخت کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با ثبت پرداخت ۱۳.۷ میلیون دلار توسط مایکروسافت رکورد جدیدی در پرداخت پاداش کشف باگ ثبت شده است که حتی در این زمینه از گوگل نیز بیشتر است. به عنوان مثال گوگل در سال گذشته حدود مبلغ ۸.۷ میلیون دلار برای کشف آسیب‌پذیری به محققان امنیتی پرداخت کرده بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 البته مایکروسافت به دلیل استفاده از مجموعه هایی نظیر آفیس و سیستم عامل ویندوز و وجود کد های قدیمی تر آسیب پذیری های بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت. این شرکت در بازه زمانی یک ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ مبلغ ۲۰۰ هزار دلار را جهت برنامه‌ای با عنوان Hyper-V Bounty پرداخت کرد. به طور میانگین مبلغ پرداختی این شرکت در ازای کشف باگ حدود ۱۲ هزار دلار است.
 پس از گذشت دو سال اکنون گزارش باگ های این شرکت کاهش جزئی داشته و از طرفی تعداد محققان امنیتی نیز با افزایش جزئی همراه بوده است. البته مایکروسافت امسال تغییراتی را در برنامه های مربوط به کشف باگ اعمال کرد به طوری که در صورت کشف آسیب‌پذیری در مجموعه آفیس حدود ۲۶ هزار دلار جایزه پرداخت خواهد شد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster