به گفته محققان ساخت اکسیژن با کمک آهنربا در تنفس بهتر فضانوردان موثر خواهد بود.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان بین المللی برای تولید اکسیژن در فضا برای فضانوردان روش جدیدی را یا کمک مغناطیس ابداع کردند. در این تحقیق محققانی از دانشگاه وارویک از بریتانیا و دانشگاه کلرادو آمریکا و […]
به گفته محققان ساخت اکسیژن با کمک آهنربا در تنفس بهتر فضانوردان موثر خواهد بود.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان بین المللی برای تولید اکسیژن در فضا برای فضانوردان روش جدیدی را یا کمک مغناطیس ابداع کردند. در این تحقیق محققانی از دانشگاه وارویک از بریتانیا و دانشگاه کلرادو آمریکا و دانشگاه فری در برلین آلمان با یکدیگر همکاری داشتند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 این محققان نشان دادند با هدف حفظ تنفس فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی میتوان از جداسازی فاز مغناطیسی در شرایط ریزگرانش استفاده کرد. در این روند تنفس فضانوردان با فناوری بهتری همراه خواهد بود .دکتر آلوارو رومرو یکی از محققان این تحقیق از دانشگاه کلرادو بولدر میگوید: در حال حاضر اکسیژن در ایستگاه فضایی بین المللی با کمک سلول الکترولیتی و تجزیه آب و اکسیژن تولید می شود. اما استفاده از این روش برای سفر به مریخ به دلیل جرم زیاد و همچنین پرهزینه بودن منطقی به نظر نمی رسد.
 دکتر برینکرت از مرکز فناوری کاربردی و فضایی ریزگزانش زارم در آلمان در این مورد می‌گوید: جداسازی فاز کارآمد در محیط های ریز گرانش از مشکلات اساسی اکتشافات فضایی از دهه ۱۹۶۰ میلادی محسوب می شود. به طوری که این پدیده مانعی برای اکتشافات فضایی و پشتیبانی حیات در فضاپیما بوده است. در حال حاضر برای خدمه های حاضر در ایستگاه فضایی از طریق سیستم های الکترولیز آب برای تولید اکسیژن استفاده می شود. پس از آن نیز گازهای تولید شده باید از سیستم خارج شوند. ناسابرای بیرون راندن گازها از سانتریفیوژها استفاده می کند که برای نگهداری به توان قابل توجهی نیاز دارد. به همین دلیل این تیم تحقیقاتی بین المللی تلاش کرده است تا از طریق آهنربا به نتایج مشابه دست پیدا کند. در حال حاضر نیروهای دیامغناطیسی برای استفاده مورد بررسی قرار نگرفته اند زیرا وجود گرانش در زمین مانع از استفاده از این فناوری شده است. تحقیق اخیر می‌تواند به توسعه راه های جدید توسط دانشمندان برای تولید سیستم های اکسیژن و تغییرات فاز مایع به گاز در سایر تحقیقات فضایی بیانجامد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster