تلسکوپ جیمز وب قصد دارد در هدف بعدی خود یک سیاره به عنوان جوان ترین سیاره فراخورشیدی را مورد بررسی قرار دهد.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیاره مورد نظر برای مطالعه دارای جرمی حدود مشتری است که به دور یک ستاره ۱.۶ میلیون ساله میچرخد که طبق گفته ناسا جوان ترین […]
تلسکوپ جیمز وب قصد دارد در هدف بعدی خود یک سیاره به عنوان جوان ترین سیاره فراخورشیدی را مورد بررسی قرار دهد.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیاره مورد نظر برای مطالعه دارای جرمی حدود مشتری است که به دور یک ستاره ۱.۶ میلیون ساله میچرخد که طبق گفته ناسا جوان ترین سیاره فراخورشیدی کشف شده محسوب می شود. پیش از این کشف این سیاره فراخورشیدی توسط تلسکوپ زمینی  ALMAدر شیلی انجام شده بود. ستاره جوان این سیاره نیز در حقیقت یک توپ گازی ۱.۶ میلیون ساله است که ۳۹۵ سال نوری از زمین فاصله دارد. این منظومه جوان در صورت فلکی مارافزای یا حوا قرار گرفته است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 دانشمندان قصد دارند برای مطالعه دقیق تر این سیاره از تلسکوپ فضایی جیمز وب استفاده کنند. به دلیل وجود طول موج مادون قرمز، این تلسکوپ می تواند اطلاعات دقیقی از آن منتشر کند. در مرحله اول این تلسکوپ جرم واقعی این ستاره را اندازه گیری خواهد کرد و در مرحله بعد فراخورشیدی بودن این سیاره تعیین خواهد شد. همچنین تلسکوپ جیمز وب می‌تواند با استفاده از ابزارهای پیشرفته تصاویری از این سیاره را نیز منتشر کند. بدین ترتیب با کمک داده های طیف سنجی وب امکان شناخت ترکیب شیمیایی ابر جوی و دیگر ویژگی های ساختاری این سیاره نیز ممکن خواهد شد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster