ایلان ماسک اعلام کرد در رویداد AI Day در تاریخ ۸ مهر ربات اپتیموس معرفی خواهد شد و احتمالاً ویژگی های آن باعث حیرت مردم می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایلان ماسک در جلسه سهامداران تسلا آخرین نسخه از تصاویر ربات اپتیموس را نشان داد و اعلام کرد در صورت […]
ایلان ماسک اعلام کرد در رویداد AI Day در تاریخ ۸ مهر ربات اپتیموس معرفی خواهد شد و احتمالاً ویژگی های آن باعث حیرت مردم می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایلان ماسک در جلسه سهامداران تسلا آخرین نسخه از تصاویر ربات اپتیموس را نشان داد و اعلام کرد در صورت معرفی این محصول در رویداد AI Day مردم از ویژگی های آن حیرت زده خواهند شد. همچنین در این جلسه تصویری از دستان ربات اپتیموس که به شکل قلب است به نمایش گذاشته شد و اعلام شد دیگر اتفاقات جذاب در تاریخ ۸ مهر انجام می گیرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 هنوز مشخصات و ویژگی های مربوط به ربات اپتیموس منتشر نشده است. اما طبق گفته ماسک این ربات قادر است کارهای خسته کننده انسان ها را انجام دهد. در واقع ربات تسلا به نوعی همراه انسان ها خواهد بود. ماسک میگوید احتمالاً مردم در بخش دوم مراسم AI Day از اتفاقات جذاب حیرت زده خواهند شد. ربات تسلا با ویژگی کامپیوتر اتوپایلوت موجود در خودروهای برقی قابلیت تشخیص اشیای جهان واقعی را خواهد داشت. سرعت حرکت این ربات ۲.۲ متر بر ثانیه است و به کمک حسگر های خود قادر است اطراف خود را تشخیص دهد. قرار بود رویداد AI Day در تاریخ ۲۸ مرداد برگزار شود اما کار روی نمونه اولیه این ربات باعث شد تا این مراسم به تاریخ ۸ مهر به تعویق بیفتد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster