در حالی که اپل خود را برای عرضه گوشی جدید خود آماده می کند اختلافات ایجاد شده بین چین و تایوان می تواند باعث تعویق عرضه گوشی‌های جدید این شرکت شود.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اختلافات ایجاد شده بین چین و تایوان می‌تواند در معرفی گوشی های جدید اپل اختلال ایجاد […]
در حالی که اپل خود را برای عرضه گوشی جدید خود آماده می کند اختلافات ایجاد شده بین چین و تایوان می تواند باعث تعویق عرضه گوشی‌های جدید این شرکت شود.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اختلافات ایجاد شده بین چین و تایوان می‌تواند در معرفی گوشی های جدید اپل اختلال ایجاد کند. زیرا این شرکت که خود را برای رونمایی از سری آیفون ۱۴ آماده می کند ممکن است برای عرضه این گوشی با مشکلاتی مواجه شود. یکی از افشاگران محصولات اپل از عرضه همزمان سری آیفون۱۴ در چین و هند خبر داده بود. اگرچه این موضوع می‌تواند به تسریع روند عرضه آیفون های جدید اپل کمک کند اما اختلافات ایجاد شده بین چین و تایوان به ضرر اپل خواهد بود. زیرا بسیاری از تامین کنندگان این شرکت در دو کشور چین و تایوان قرار دارند که در نهایت باعث تاخیر در عرضه آیفون ۱۴ خواهد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
طبق گزارشات منتشر شده یکی از مهمترین مشکلات اپل در آینده که در اثر تنش سیاسی تایوان و چین ایجاد خواهد شد به شرکت TSMC مربوط است. این شرکت تراشه های اختصاصی اپل برای محصولات این شرکت را تولید میکند. بنابراین کشور تایوان نقطه حیاتی برای تجارت اپل خواهد بود و در صورت تهدید آن توسط چین می تواند در آینده مشکلاتی را برای اپل ایجاد کند.
 از طرفی چین نیز برای اپل بسیار مهم است. زیرا برخی قطعات مهم توسط شرکت های چینی تامین می شوند. اپل اخیراً از تامین کنندگان تایوانی خود خواسته است تا در محصولات خود از عبارت ساخت چین تایپه استفاده نکنند. از طرفی وجود این عبارت روی محصولات باعث حساسیت گمرک چین خواهد شد. به طوری که احتمال توقیف آن سری از محصولات وجود دارد. به نظر می‌رسد اپل باید هرچه زودتر روند عرضه محصولات خود را اصلاح کند تا در آینده از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری شود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster