دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
عکاسان در پروژه اینترنتی جدیدی که «پرندگان و ضایعات» نام دارد، تصاویری از پرندگان گرفتار در زباله‌ها مانند ماسک‌ها به اشتراک گذاشته‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
عکاسان سراسر جهان در یک پروژه آنلاین که «Birds and Debris» یا «پرندگان و ضایعات» نام دارد، تصاویری از پرندگان تمام قاره‌ها به جز قطب جنوب را به نمایش گذاشته‌اند که در حال آشیانه‌سازی یا درهم پیچیدن در زباله‌های انسان‌ها به‌ویژه در زباله‌های پلاستیکی هستند.
دانشمندانی که این پروژه را اجرا می‌کنند توضیح می‌دهد که پرندگانی را مشاهده می‌کنند که در طیف گسترده‌ای از زباله‌ها، از طناب و نخ ماهیگیری گرفته تا بادکنک و ماسک به دام افتاده‌اند یا لانه‌های خود را در آن‌ها ساخته‌اند. تقریبا یک چهارم عکس‌هایی که برای این پروژه ارسال شده، پرندگانی را نشان می‌دهد که در ماسک‌های یکبار مصرف گیر کرده‌اند.
هدف اصلی و تمرکز این پروژه، ثبت تاثیر زباله‌ها (به‌ویژه آلودگی پلاستیکی) بر دنیا و زندگی پرندگان است. دکتر «الکس باند» از موزه تاریخ طبیعی لندن و یکی از محققین این پروژه می‌گوید:
«اساسا، اگر پرنده‌ای با استفاده از مواد الیافی بلند مانند جلبک دریایی و شاخه‌ها، لانه بسازد، این احتمال وجود دارد که در لانه خود، ضایعات انسانی نیز داشته باشد.»
او در ادامه توضیح می‌دهد:
«زمانی که شروع به جستجو این چیزها می‌کنید، آن‌ها را همه‌جا پیدا خواهید کرد و این موضوع واقعا گستره جغرافیایی عظیمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ما گزارش‌هایی از ژاپن، استرالیا، سریلانکا، برتانیا و آمریکای شمالی داشته‌ایم که نشان می‌دهد این مشکل واقعا یک مسئله جهانی است.»
محققان همچنین این موضوع را بررسی کرده‌اند که چه تعداد از عکس‌های ارسالی دارای تجهیزات حفاظت شخصی مربوط به ‌همه‌گیری کرونا یعنی ماسک‌ها می‌شود و متوجه شدند که تقریبا در یک چهارم عکس‌های ارسالی دیده می‌شوند.
آن‌ها همچنین توضیح می‌دهند که قصد دارند «مشکل سیستمی» که منجر به ورود زباله‌های زیادی به محیط می‌شود را برجسته کنند. «جاستین آمندولیا»، محقق دکترا توضیح می‌دهد:
«برای افرادی که اولین بار این تصاویر را مشاهده می‌کنند، بد نیست کمی احساس غمگین بودن داشته باشند. اما ما باید از رنج غیرضروری و اغلب دیده‌نشدنی که برخی از حیات وحش در طول همه‌گیری تجربه کرده‌اند، درس بگیریم.»
برخی عکس‌های ثبت شده دیگر در این پروژه را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster