انتظار می‌رود بیرون‌زدگی دوربین پشتی آیفون ۱۴ پرومکس، بزرگ‌ترین محفظه‌ی دوربینی باشد که اپل تابه‌حال روی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود ارائه کرده است.
انتظار می‌رود دوربین فوق‌عریض همه‌ی مدل‌های آیفون ۱۴ اپل ارتقا یابد اما مدل‌های پرو این گوشی‌ها ازنظر دوربین اصلی و دوربین تله‌فوتو نیز ارتقا درخورتوجهی خواهند داشت.
مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنا معتقد است که مدل‌های آیفون ۱۴ پرو یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی عریض خواهند داشت که با ارائه‌ی قابلیت فیلم‌برداری 8K، نسبت به دوربین ۱۲ مگاپیکسل نسل کنونی این محصول پیشرفت بزرگی خواهد داشت. علاوه‌براین، دوربین جدید نسخه‌های پرو سری آیفون ۱۴ احتمالاً می‌تواند ازطریق فرایندی به‌نام Pixel Binning، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی ثبت کند؛ فناوری جالبی که داده‌های چند پیکسل کوچک‌تر را برای بهبود حساسیت در نور کم، در یک پیکسل بزرگ‌تر ادغام می‌کند.
همان‌طور که تصویر زیر نشان می‌دهد، Pixel Binning اپل را مجبور می‌کند تا ارتفاع محفظه‌ی دوربین عقب را در مدل‌های پرو سری آیفون ۱۴، به‌میزان درخورتوجهی افزایش دهد. این عکس که ازطرف کاربر توییتر Lipilpsi منتشر شده‌ و Majin Bu نیز آن‌ را به‌اشتراک گذاشته است، برجستگی بزرگ‌تر دوربین در یک واحد ساختگی آیفون ۱۴ پرومکس را در مقایسه با سیستم دوربین پشتی آیفون ۱۳ پرومکس، نشان می‌دهد.
مقایسه برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرومکس و ۱۳ پرومکس

MacRumors می‌نویسد، براساس شماتیک‌هایی که ماه فوریه از آیفون ۱۴ پرومکس فاش شد، برآمدگی دوربین پشتی آن ۴٫۱۷ میلی‌متر خواهد بود که نسبت به آیفون ۱۳ پرومکس ۳٫۶ میلی‌متر بیشتر است. علاوه‌براین، انتظار می‌رود ابعاد بیرون‌زدگی دوربین در هر جهت، حدود پنج درصد افزایش یابد و از عرض فعلی ۳۵٫۰۱ میلی‌متر به ۳۶٫۷۳ میلی‌متر و ارتفاع ۳۶٫۲۴ میلی‌متر به ۳۸٫۲۱ میلی‌متر برسد.
این‌که آیا بیرون‌زدگی بیشتر دوربین پشتی، برای دریافت قابلیت‌های بهبودیافته‌‌ی تصویربرداری، مبادله‌ی ارزشمندی است یا خیر، ازجمله مواردی محسوب می‌شود که هر کاربر خودش باید به آن پاسخ دهد. به‌هرحال بعید به‌نظر می‌رسد بتوان از قاب‌های محافظ سری آیفون ۱۳ روی مدل‌های آیفون ۱۴ استفاده کرد.
اپل پس از فروش نسبتاً ضعیف آیفون ۱۳ مینی در سال جاری، تصمیم دارد روی آیفون‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر تمرکز کند و به‌همین دلیل انتظار می‌رود آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو با نمایشگر ۶٫۱ اینچی و آیفون ۱۴ مکس و آیفون ۱۴ پرومکس با صفحه‌نمایش ۶٫۷ اینچی معرفی شوند.
طبق گزارش‌ها، انتظار داریم اپل در رویداد ماه سپتامبر خود، از سری آیفون ۱۴ رسماً رونمایی کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster