دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سال 2021 آمازون معادل 71.54 میلیون تن دی‌اکسیدکربن تولید کرد، میزانی که معادل دی‌اکسیدکربن تولید شده توسط 180 نیروگاه گازسوز طی یک سال است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
کمپانی عظیم آمازون با وجود تمامی تلاش‌هایش مبنی بر اینکه خود را یک شرکت پیشگام در زمینه مبارزه با تغییرات اقلیمی نشان دهد، سال 2021 نسبت به سال 2020 با رشد چشمگیر 19 درصدی میزان گاز‌های گلخانه‌ای رو به رو شد.
سال گذشته آمازون معادل 71.54 میلیون تن دی‌اکسیدکربن تولید کرد، میزانی که معادل دی‌اکسیدکربن تولید شده توسط 180 نیروگاه گازسوز طی یک سال است. همچنین از سال 2019، زمانی که آمازون متعهد به حفظ محیط زیست شد، این دومین سال متوالی است که  آلاینده‌های آمازون رشدی 2 رقمی را تجربه می‌کنند.
طی همان سال 2019 «جف بزوس» مدیرعامل وقت آمازون، اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا سال 2040 میزان دی‌اکسیدکرین منتشر شده‌اش را به صفر برساند. با این حال  متاسفانه اینگونه تعهدات به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از مسئولیت برخی موارد شانه خالی کنند.
این شانه خالی کردن بدین گونه است که شرکت‌های دارای هدف به صفر رساندن آلاینده‌ها، پس از تعهدات این چنینی دست به خرید تعدیل‌کننده‌های کربن می‌زنند تا تاثیرات مخرب آلودگی‌های ایجاد شده توسط خودشان را از طریق پروژه‌های دوست‌دار محیط زیست بی‌اثر کنند.
هرچند مشکل اینجاست که تعدیل‌کننده‌های مذکور اغلب اوقات تاثیر چندانی در میزان آلودگی دنیای واقعی ندارند. با این وجود آمازون در همین راستا سال 2019 در صف بنیان‌گذاران ابتکار «تعهد اقلیمی» قرار گرفت، تعهدی که سایر کسب و کارها را تشویق می‌کرد تا به جریان اقدامات حفظ محیط زیست بپیوندند.
گفتنی است که آمازون به جای پذیرفتن مسئولیت خود در آلودگی‌های متصاعد شده، بیشتر ترجیح می‌دهد تا عمده توجهات را به سوی برخی از اعداد و ارقام موجود در گزارش پایداری خود معطوف کند.
در بخشی از این گزارش چنین آمده که نباید تمامی تمرکز را روی ردپای کربنی موجود در چهارچوب آلاینده‌ها گذاشت، بلکه باید همچنین روی کاهش «ضریب نشر» آلاینده‌ها نیز تمرکز داشت.
این کمپانی در ادامه مدعی می‌شود که توانسته ضریب نشر خود را به میزان ناچیز 1.9 درصد کاهش دهد، به بیان ساده‌تر آلاینده‌های تولید شده به ازای هر 1 دلار از کالاهای فروخته شده، کمی کاهش پیدا کرده است.
همچنین می‌توان اینطور نتیجه‌گیری نمود که با رونق گرفتن تجارت الکترونیک در دوران همه‌گیری کووید 19، همزمان با افزایش سود آمازون، میزان تولید آلاینده‌های این شرکت نیز افزایش یافت.
حال با گذشت 2 سال از تعهد اقلیمی، همچنان می‌بینیم که نه تنها اقدامات آمازون تاثیر چشمگیری در بر نداشته بلکه اوضاع وخیم‌تر هم شده و این شرکت معظم همچنان به روش‌های مختلف از قبول مسئولیت سر باز می‌زند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster