حدود 590 هزار برنامه بدون بروز رسانی جدید توسط اپل و گوگل از فروشگاه های برنامه آنها حذف شده است. این تعداد تنها به بازه زمانی سه ماهه دوم سال میلادی جاری تعلق داشته است.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود ۵۹0 هزار برنامه بدون بروزرسانی جدید در اپ استور یا فروشگاه […]
حدود 590 هزار برنامه بدون بروز رسانی جدید توسط اپل و گوگل از فروشگاه های برنامه آنها حذف شده است. این تعداد تنها به بازه زمانی سه ماهه دوم سال میلادی جاری تعلق داشته است.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود ۵۹0 هزار برنامه بدون بروزرسانی جدید در اپ استور یا فروشگاه گوگل پلی وجود داشته است که توسط دو شرکت اپل و گوگل حذف شدند. برنامه های رها شده به اپلیکیشن هایی گفته میشود که سازندگان آنها برای مدتی طولانی به روز رسانی جدیدی برای آن ها منتشر نکردند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 با وجودی که اپ استور به مکانی کاملا کنترل شده برای دریافت برنامه های آیفون معروف است اما هنوز هم برخی اپلیکیشن های قدیمی با احتمال وجود خطراتی برای کاربران در آن وجود دارد. شرکت حفاظت از تقلب Pxialate گزارش جدیدی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد اخیراً اپل و گوگل در مورد برنامه های متروکه فروشگاه های خود اقداماتی را انجام داده اند. در بازه زمانی سه ماهه دوم این دو شرکت حدود ۵۹۲ هزار اپلیکیشن قدیمی را که برای مدت طولانی به روز رسانی دریافت نکرده‌اند حذف کردند.
 طبق این گزارش تعداد این اپلیکیشن های رها شده نسبت به سه ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ حدود دو برابر شده است. در این گزارش آمده است حدود ۶۴ درصد از برنامه های حذف شده از اپ استور اپل برای مدت دو سال هیچ گونه به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده بودند. همچنین بسیاری از این برنامه ها اپلیکیشن های حوزه سلامت و تناسب اندام و به بخش تنظیم خانواده تعلق داشته است. همه این برنامه ها پیش از حذف شدن حدود ۱۱۷ میلیون بار دانلود شدند. علاوه بر آن ۳۵ درصد از این تعداد اپلیکیشن به یک شرکت روسی به نام Sberbank تعلق داشته است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster