فضاپیمای اسرارآمیز چین برای یک ماموریت نامشخص و با قابلیت استفاده مجدد به مدار زمین پرتاب شد. به نظر می رسد وظیفه این فضاپیما انجام یک ماموریت محرمانه باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین طی دو سال گذشته برای دومین بار فضاپیمای قابل استفاده مجدد خود را برای ماموریت محرمانه به […]
فضاپیمای اسرارآمیز چین برای یک ماموریت نامشخص و با قابلیت استفاده مجدد به مدار زمین پرتاب شد. به نظر می رسد وظیفه این فضاپیما انجام یک ماموریت محرمانه باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین طی دو سال گذشته برای دومین بار فضاپیمای قابل استفاده مجدد خود را برای ماموریت محرمانه به مدار زمین ارسال کرده است. به گفته خبرگزاری شین هوا، موشک Long March 2F وظیفه ارسال فضاپیمای آزمایشی را برعهده داشته است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 شینهوا در این گزارش اعلام کرد فضاپیمای آزمایشی پس از پرتاب برای مدتی در مدار قرار خواهد گرفت و در این مدت قرار است برخی فناوری های قابل استفاده مجدد آزمایش شوند. هدف از این ماموریت نیز برنامه ریزی و پشتیبانی فنی و همچنین استفاده صلح آمیز از فضا خواهد بود. پیش از این نیز چین یک فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد را در سال ۲۰۲۰ به طور محرمانه به فضا ارسال کرده بود. ممکن است این فضاپیما همان فضاپیمای قبلی باشد البته در آن زمان فضاپیمای آزمایشی پس از دو روز باقی ماندن در آسمان یک محموله کوچک را در مدار قرار داد.
خبرگزاری شین هوا اطلاعات بیشتری در مورد این فضاپیما منتشر نکرده است. اما به نظر می رسد این وسیله یک هواپیمای فضایی رباتیک باشد که در اندازه فضاپیمای رباتیک بوئینگ ایکس 37 ایالات متحده ساخته شده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster