رد پای کشف شده توسط باستان شناسان به ۱۲ هزار سال پیش تعلق دارد و تنها در شرایط آب و هوایی مرطوب قابل مشاهده خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، باستان شناسان مجموعه ای از رد پای انسانی در منطقه یوتا آمریکا کشف کرده‌اند که قدمتی ۱۲ هزار ساله دارد و […]
رد پای کشف شده توسط باستان شناسان به ۱۲ هزار سال پیش تعلق دارد و تنها در شرایط آب و هوایی مرطوب قابل مشاهده خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، باستان شناسان مجموعه ای از رد پای انسانی در منطقه یوتا آمریکا کشف کرده‌اند که قدمتی ۱۲ هزار ساله دارد و با توجه به اینکه تنها در صورت وجود رطوبت هوا قابل رویت است آن را رد پای شبح نامیده اند. دارون دوک از گروه تحقیقات مردم شناسی موسسه Far Western و توماس اوربان از دانشگاه کرنل موفق به کشف این رد پا شدند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 پیش از این نیز در این منطقه اقلامی مانند آتشفشان ساخته شده از استخوان های پرندگان و ابزار سنگی با قدمتی ۱۲۳۰۰ ساله کشف شده بود. زمانی که برای اولین بار رد پای شبح کشف شد شرایط رطوبت آن منطقه باعث پدیدار شدن آن شده بود. سپس محققان با کمک رادار زمین نفوذ ردپای مخفی را شناسایی کردند.
 مجموعه رد پای کشف شده در این منطقه به ۸۸ عدد می رسد که علاوه بر بزرگسالان شامل کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال نیز می شود. دوک در مورد وجود این رد پاها روی زمین می گوید: این ردپاها نشان می‌دهد مردم در حال راه رفتن در آب کم عمق در این منطقه بودند و شن و ماسه باعث ثبت اثر پای آنها شده است. وجود لایه ای از گل در زیر ماسه نیز باعث دست نخورده ماندن ردپا شده است. وجود چنین ردپایی در ایالات متحده و کشف آن برای باستان‌شناسان بسیار مهم خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster