طبق بررسی‌های جدید پژوهشگران در آینده کاشفان ماه می‌توانند از گودال های ماه به عنوان یک پناهگاه خوب استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس معتقدند در آینده و در صورت سفر به ماه گودال های ماه می توانند به عنوان پناهگاه و یک پایگاه دنج شرایط […]
طبق بررسی‌های جدید پژوهشگران در آینده کاشفان ماه می‌توانند از گودال های ماه به عنوان یک پناهگاه خوب استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس معتقدند در آینده و در صورت سفر به ماه گودال های ماه می توانند به عنوان پناهگاه و یک پایگاه دنج شرایط یخبندان و گرمای سطح ماه را پوشش دهند. تحقیقات جدید نیز نشان می دهد این گودال ها در تمامی شرایط دارای دمای ثابت و راحتی خواهند بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در بررسی اخیر خود متوجه شدند گودال های روی سطح ماه دارای دمای ثابت ۶۳ درجه فارنهایت خواهند بود که تغییر نمی کند. با توجه به دمای بقیه سطح ماه که در طول روز به ۲۶۰ درجه و در شب به منفی ۲۸۰ درجه می رسد این گودال ها می توانند یک پایگاه و پناهگاه خوب باشند. به دلیل نوسانات شدید دما در روز و شب های ماه کاشفان آینده از این گودال ها به عنوان مکان امیدوار کننده ای برای ساخت یک پایگاه روی ماه استفاده خواهند کرد.
 تاکنون ۲۰۰ گودال در سطح ماه کشف شده است که احتمالاً برخی از آنها به دالان های گدازه تعلق دارند. این دالان ها دارای سقفی هستند که امکان دارد بریزد و تبدیل به یک گودال باز شود. به گفته تایلر هوروات پژوهشگر ارشد این پروژه در بین ۲۰۰ گودال شناسایی شده ۱۶ مورد از آنها دارای دالان‌های گدازه های فروریخته هستند. علاوه بر آن این دالان ها می توانند منبعی از یخ قطبی نیز باشند. طبق بیانیه دانشگاه کالیفرنیا دمای گودال ها توسط داده های مدارگرد شناسایی ماه ناسا بررسی شده است.
 این مدارگرد یک فضاپیما است که با چرخش به دور ماه تصاویری را از سطح آن ارسال میکند. به عنوان مثال یکی از گودال های بزرگ شناسایی شده توسط این مدارگرد در منطقه‌ای به نام دریای آسایش قرار دارد که حدود ۱۰۰ متر عمق دارد. به دلیل وجود یک برآمدگی درون این گودال امکان گرم شدن بیش از اندازه آن در طول روز وجود ندارد و همچنین گرما در شب حفظ خواهد شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster