پتنت های اخیر ثبت شده توسط سامسونگ نشان می دهد این شرکت روی فناوری جدیدی بر اساس نرخ نوسازی پویا تمرکز کرده است که در آن امکان تغییر نرخ نوسازی در هر قسمت از صفحه نمایش وجود دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حق اختراع جدید سامسونگ این بار در مورد نرخ […]
پتنت های اخیر ثبت شده توسط سامسونگ نشان می دهد این شرکت روی فناوری جدیدی بر اساس نرخ نوسازی پویا تمرکز کرده است که در آن امکان تغییر نرخ نوسازی در هر قسمت از صفحه نمایش وجود دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حق اختراع جدید سامسونگ این بار در مورد نرخ نوسازی متغیر است. این فناوری جدید که در صورت عملی شدن می تواند نوعی تکنولوژی انقلابی محسوب شود روی هر بخش از نمایشگر به صورت جداگانه کار می کند. بدین ترتیب هر ناحیه از صفحه نمایش می تواند با توجه به محتوای آن یک نرخ نوسازی متفاوت ارائه کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 از مهمترین مزیت این ویژگی می توان به کاهش مصرف انرژی اشاره کرد. به طور مثال در صورت تقسیم صفحه روی گوشی هوشمند در صورت پخش یک ویدیو از یوتیوب دستگاه به طور خودکار نرخ نوسازی بخش نمایش ویدیو را افزایش میدهد. از طرفی نرخ نوسازی برای ناحیه دارای متن نیز کمتر خواهد بود. طبق گزارش گیزچاینا اسناد منتشر شده در مورد این حق اختراع حاوی صفحه ای است که در آن یک محتوا با سه نرخ نوسازی مختلف یعنی ۳۰ و ۹۰ و ۱۲۰ هرتز نشان داده شده است. البته در صورت ترکیب پنجره ها در صفحه نمایش ممکن است برای اعمال این نرخ نوسازی محدودیت هایی وجود داشته باشد. هنوز مشخص نیست این نرخ نوسازی متفاوت قرار است در گلکسی اس ۲۳ ارائه شود یا خیر.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster