یک استارتاپ قصد دارد با استفاده از زیست توده های چوبی محصول شبه گوشت مانند همبرگر تولید کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استارت آپ NoA Biosciences که با هدف رفع مشکلات زنجیره غذایی فعالیت می کند قصد دارد این بار از زیست توده چوب برای تبدیل به غذا استفاده کند. آنها […]
یک استارتاپ قصد دارد با استفاده از زیست توده های چوبی محصول شبه گوشت مانند همبرگر تولید کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استارت آپ NoA Biosciences که با هدف رفع مشکلات زنجیره غذایی فعالیت می کند قصد دارد این بار از زیست توده چوب برای تبدیل به غذا استفاده کند. آنها قصد دارند از این ماده یک محصول کامل تولید کنند که امکان استفاده از آن در انواع مختلف غذاها مانند برگر، سس پاستا، پیتزا یا پیراشکی وجود داشته باشد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
طبق اعلام بنیانگذار این استارتاپ کلمه NoA در فرانسه به معنای بدون حیوان است. این استارتاپ به دلیل استفاده از زیست توده چوبی به عنوان ماده پایه در آینده قصد دارد به تولید قارچ نیز بپردازد. زیرا آنها در طبیعت روی چوب رشد می کنند و همچنین محصولات مبتنی بر قارچ نیز طعم بهتری خواهند داشت.
 به گفته این استارتاپ زیست توده چوبی قرار است بستری برای رشد قارچ باشد. این زیست توده ها نیز از بقایای چوب باقی مانده در شرکت های فراوری چوب یا زیر بوته های جنگلی به دست خواهد آمد و بدین ترتیب نیازی به قطع درخت نخواهد بود. پرورش قارچ روی آنها نیز به صورت پیوندی انجام می شود و سپس رشد کرده و در نهایت به یک محصول مبتنی بر قارچ تبدیل خواهد شد که دارای یک پروتئین مشابه گوشت است. علاوه بر آن در بستر باقی مانده کود زیستی مواد مغذی وجود دارد که می‌توان از آن برای حشرات استفاده کرد. بدین ترتیب امکان تولید غذا و خوراک از مواد زائد وجود دارد و هیچ گونه ضایعات اضافی نیز تولید نخواهد شد. شرکت NoA Biosciences قصد دارد تا ده سال آینده با تمرکز به تولید این گونه مواد غذایی یک میلیون تن از این محصول را به فروش برساند که البته یک رقم بزرگ و جاه طلبانه به حساب می آید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster