ظهر امروز ۱۰ مرداد اینترنت بخشی از کشور با اختلال شدید مواجه شد.
نت بلاکس قطعی اینترنت در خطوط اینترنت ثابت و ایرانسل و شرکت ارتباطات زیرساخت را تأیید کرده است و تمام داده‌های رادار ابرآروان هم نشان از اختلال شدید در شبکه دارد، همچنین سرورهای این شرکت از دسترس خارج شده‌اند.
ابرآروان
براساس داده‌های شبکه ریل تایم سطح دسترسی به شبکه در‌حال‌حاضر در حدود ۷۹ درصد است که ۲۱ درصد کاهش پیدا کرده است.
روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با خبرنگار زومیت اعلام کرد قطعی از سوی این شرکت نیست و اپراتورها باید پاسخگو باشند. همچنین کاربران زیادی از قطعی اینترنت در سرویس ایرانسل خبر داده‌اند اما روابط‌عمومی این شرکت به زومیت می‌گوید مشکلی وجود ندارد. کاربران می‌گویند تماس‌های تلفن همراه در خط‌های ایرانسل‌ هم دچار اختلال شده است.
به‌روزرسانی ساعت ۱۵:۵۰ دوشنبه ۱۰ مرداد
پس از حدود یک ساعت از قطعی اینترنت برخی کاربران، مخابرات اعلام کرد آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران دلیل اختلال در اینترنت بوده است. در پی این آتش‌سوزی ارتباط مخابراتی ثابت و سیار در مناطقی از تهران، مختل شده است. در حال حاضر کارشناسان مخابراتی مشغول فعالیت برای حل این اختلالات هستند.
به‌روزرسانی ساعت ۱۷:۵۹ دوشنبه ۱۰ مرداد
باوجود اینکه اتصال برخی از کاربران ایرانسل به شبکه‌ی این اپراتور برطرف شده اما وب‌سایت ایرانسل و برخی از سرویس‌های مرتبط با آن همچنان از دسترس خارج است.
به‌روزرسانی ساعت ۱۸:۰۶ دوشنبه ۱۰ مرداد
براساس ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی از محل حادثه به اشتراک گذاشته شده، آتش‌سوزی در کانال زیر زمینی انتقال کابل‌های مخابراتی رخ داده است. برخی از کارشناسان نحوه‌ی خاموش کردن حریق را غیراصولی دانسته و اعتقاد دارند ممکن است رفع این اختلال تا چند روز طول بکشد.

به‌روزرسانی ساعت ۹:۵۰ سه‌شنبه ۱۱ مرداد
شب گذشته ایرانسل اطلاعیه‌ای درباره‌ی قطعی اینترنت منتشر کرد. در این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی در حوضچه‌ی ارتباطی مرکز قدس شرکت مخابرات تأیید شده: «با توجه به وقوع آتش‌سوزی در حوضچه‌ی ارتباطی مرکز قدس شرکت مخابرات ایران، از ساعت ١٣:۴٠ دوشنبه ١٠ مرداد ١۴٠١، مشکلاتی برای مکالمه و اینترنت مشترکان اپراتورهای ثابت و همراه در تهران بروز کرد.» ایرانسل اعلام کرده تمامی مشکلات برای مکالمه و اینترنت مشترکانش تا ساعت ۱۶ روز دوشنبه به‌طور کامل برطرف شده و می‌تواند میزبان مشترکان اپراتورهای دیگر هم باشد: «ایرانسل این آمادگی را دارد تا در صورت درخواستِ اپراتورهایی که نتوانسته باشند شبکه‌ی خود را به شرایط پایدار برسانند، ازطریق رومینگ ملی، در نقاط مورد تقاضا، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشد.»
همچنین تصاویری از تلاش برای حل مشکلات حوضچه‌ی مخابراتی به دست زومیت رسیده که نشان می‌دهند کارگران شب گذشته را در حال تعمیر حوضچه‌ی مخابراتی گذراندند.

این خبر به‌روزرسانی می‌شود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster