آزمون مقاومت گوشی هوشمند Nothing Phone 1 نشان می‌دهد این محصول دربرابر خط‌وخش و آسیب‌های احتمالی روزانه مثل خم‌شدن، بسیار مقاوم خواهد بود.
گوشی هوشمند Nothing Phone 1 با طراحی منحصر‌به‌فرد خود سرانجام دردسترس خریداران قرار گرفته است. اگرچه قبل از رونمایی این محصول تبلیغات فراوانی برای آن منتشر شد که سروصدای زیادی به‌راه انداخت، با گذشت مدت کوتاهی از عرضه‌ی این دستگاه‌، شاهد بروز مشکلات مختلفی مثل سبز‌شدن نمایشگر و ایجاد لکه‌ی سیاه و مشکلات طراحی و قرارگیری وارونه‌ی فلش LED و مشکلات دیگر بوده‌ایم.
اکنون کانال مطرح JerryRigEverything در یوتیوب ویدئو آزمایش مقاومت Nothing Phone 1 را به سبک خود منتشر کرده است. آزمون‌ زک نلسون برای بررسی مقاومت این گوشی مثل همیشه با آزمون صفحه‌نمایش آغاز می‌شود. او ابتدا برچسبی روی نمایشگر دستگاه قرار می‌دهد که روی آن اعداد ۲ تا ۱۰ نوشته شده است. این اعداد برای بررسی خش‌پذیری صفحه‌نمایش دربرابر ابزارهای سنجش سختی شیشه در نظر گرفته شده‌اند. هرچه به‌سمت اعداد بیشتر پیش برویم، سختی شیشه بیشتر خواهد بود.
زک اعلام می‌کند سطوح پلاستیکی معمولاً با ابزار شماره‌ی ۲ یا ۳ خط بر‌می‌دارند و شیشه‌ی استاندارد بیشتر گوشی‌های هوشمند معمولاً با سختی ۶ خط‌وخش برخواهد داشت که این خش‌ها در سطح ۷ با عمق بیشتر دیده می‌شوند و Nothing Phone 1 نیز از صفحه‌نمایشی با همین استاندارد بهره می‌برد.
در مقام مقایسه، اگر جنس شیشه‌ی روی نمایشگر از یاقوت کبود باشد، فقط ابزار شماره ۸ یا ۹ می‌توانند رو آن خط بیندازند. گفتنی است که دوربین سلفی این گوشی نیز زیر شیشه‌ی صفحه‌نمایش قرار گرفته است؛ بنابراین، به‌راحتی نمی‌توان روی آن خط‌وخش انداخت.
در مرحله‌ی بعدی آزمون مقاومت Nothing Phone 1، زک از تیزبر برای خط‌انداختن روی فریم آلومینیومی دستگاه استفاده می‌کند. در این‌ مرحله، تیزبر می‌تواند روی فریم خط‌وخش ایجاد کند. دکمه‌های تعبیه‌شده در لبه‌ی کناری این گوشی نیز از جنس آلومینیوم هستند. جایگاه سیم‌کارت این محصول با لایه‌ای لاستیکی محافظت می‌شود که احتمالاً می‌تواند تاحدودی از نفوذ آب به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند.
یکی از ویژگی‌های مهم Nothing Phone 1، بدنه‌ی شفاف پشتی آن است که ظاهری منحصر‌به‌فرد به آن می‌بخشد. جنس قاب پشتی دستگاه نیز از شیشه‌ است و تیزبر و اشیای مختلف مثل سکه و کلید روی آن خط‌وخش به‌جا نخواهند گذاشت. علاوه‌براین، دوربین دوگانه‌ی این گوشی با شیشه محافظت می‌شود که سختی آن مشابه قاب پشتی و نمایشگر اصلی دستگاه است.
در آزمون بعد، شعله‌ی فندک به‌طور‌مستقیم روی نمایشگر OLED گوشی Nothing Phone 1 قرار داده می‌شود و پس از گذشت ۱۴ ثانیه، شاهد سفید‌شدن ناحیه‌ی حرارت‌دیده هستیم. ناگفته نماند این سوختگی سفیدرنگ دائمی خواهد بود و پیکسل‌های آن به حالت قبل بازنمی‌گردد.

در مرحله‌ی پایانی این آزمون، ابتدا شاهد وارد‌آوردن فشار به مرکز نمایشگر Nothing Phone 1 هستیم که باعث ایجاد صدایی عجیب می‌شود. البته پس از چند ثانیه فشار به این ناحیه، دستگاه همچنان بدون مشکل کار می‌کند. همین آزمون روی ناحیه‌ی پشتی گوشی نیز انجام می‌شود که این‌بار از آن صدای عجیب خبری نیست و به‌نظر می‌رسد مقاومت بخش پشتی دستگاه دربرابر خم‌شدن بیشتر است. زک در پایان ویدئو بار‌دیگر آزمون خم‌شدن را روی بخش جلو دستگاه انجام می‌دهد و بازهم همان صدای عجیب شنیده می‌شود.
درنهایت، Nothing Phone 1 آزمون‌های مقاومت کانال JerryRigEverything را با موفقیت پشت‌سر می‌گذارد و پس از انجام آزمون‌های مختلف همچنان بدون مشکل خاصی کار می‌کند. در‌ادامه، می‌توانید ویدئو آزمون مقاومت این گوشی را تماشا کنید.

تماشا در آپارات

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster