ناسا قصد دارد که با کمک دو بالگرد جدید دیگر نمونه های جمع آوری شده از سنگ و خاک سیاره مریخ را تا سال ۲۰۲۳ به زمین باز گرداند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا طی اعلامیه ای از ارسال دو بالگرد به مریخ در سال ۲۰۲۷ خبر داد. این دو بالگرد […]
ناسا قصد دارد که با کمک دو بالگرد جدید دیگر نمونه های جمع آوری شده از سنگ و خاک سیاره مریخ را تا سال ۲۰۲۳ به زمین باز گرداند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا طی اعلامیه ای از ارسال دو بالگرد به مریخ در سال ۲۰۲۷ خبر داد. این دو بالگرد قرار است نمونه های خاک مریخ را به زمین بیاورند. محققان ناسا قصد دارند این نمونه ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و نشانه‌های حیات را در آنها بررسی کنند. طراحی بالگرد های جدید ناسا همانند بالگرد نبوغ است با این تفاوت که چرخ ها و بازوهای قدرتمندتری خواهد داشت تا بتواند این سنگ و خاک را جمع آوری کند. ماموریت بازگشت نمونه مریخ نیز با این هدف انجام می گیرد. در صورت خراب شدن مریخ نورد استقامت نیز این دو بالگرد وظیفه حمل نمونه ها را روی موشک بر عهده می گیرند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
جف گراملینگ، مدیر برنامه بازگشت نمونه ها در این بیانیه اعلام کرد در هر صورت برای بازگرداندن نمونه ها روی استقامت حساب شده است و قرار است بالگردها تنها وظیفه پشتیبانی از آن را برعهده داشته باشند. در ماموریت جدید ناسا که با همکاری آژانس فضایی اروپاانجام میگیرد 30 نمونه از سنگ و خاک به زمین حمل می شود. همراه با این دوبالگرد یک سطح نشین و مدارگرد بازگشتی زمین نیز توسط این آژانس ارسال خواهد شد. سطح نشین بازیابی نمونه در سال 2027 مورد بهره برداری قرار میگیرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster