طبق برخی گزارش‌ها، شیائومی رابط کاربری MIUI 13.5 را عرضه نخواهد کرد و به جای آن MIUI 14 را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. 
گوشی‌های شیائومی ۱۳ و ۱۳ پرو اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که این رابط کاربری را دریافت خواهند کرد و ظاهرا بعد از آن‌ها ۱۲۵ دستگاه دیگر نیز از رابط MIUI 13 به MIUI 14 ارتقا پیدا خواهند کرد. 
امروز اطلاعاتی تازه‌ای درباره MIUI 14 منتشر شده است که دید خوبی درباره آن در اختیار ما قرار می‌دهد. وب‌سایت Xiaomiui گفته است که شیائومی برخلاف سال گذشته که رابط کاربری را MIUI 12.5 عرضه کرد، امسال نسخه ۱۳.۵ را ارائه نخواهد کرد و به جای آن مستقیما رابط MIUI 14 را عرضه خواهد کرد. 
طبق اطلاعاتی که Xiaomiui به دست آورده است شیائومی هم‌اکنون در حال توسعه رابط کاربری مذکور برای گوشی‌های سری شیائومی ۱۳ با نام رمزی nuwa است و نکته مهمتر اینکه این رابطه کاربری مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۳ خواهد بود. 
اندروید ۱۳ هم‌اکنون در مرحله بتا توسعه‌دهندگان قرار دارد و قرار است به‌زودی نسخه بتا عمومی آن عرضه شود  و علاوه بر گوشی‌های پیکسل گوگل گوشی‌های سایر شرکت‌های نیز امکان استفاده از آن را به‌صورت آزمایشی خواهد داشت. اما دستگاه‌هایی که رابط کاربری MIUI 14 را دریافت نخواهند کرد شامل همه مدل‌هایی خواهد بود که سیستم عامل اندروید ۱۱ یا نسخه‌های پایین‌تر را اجرا می‌کنند.
به این ترتیب، گوشی‌هایی مثل می 9T، سری ردمی K20، سری ردمی 10X و اکثر مدل‌های سری ردمی نوت ۸ و نوت ۹ این رابط کاربری را دریافت نخواهند کرد. به گفته Xiaomiui، مدل‌های پوکو C3، پوکو C31 و سری ردمی ۹ نیز MIUI 14 را دریافت نخواهند کرد. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم در نهایت این رابط کاربری با چه قابلیت‌های عرضه می‌شود.
لیست ۱۲۵ دستگاهی که MIUI 14 را دریافت خواهند کرد به صورت زیر است:
منبع: Notebookcheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster