تیمی از محققان ژاپنی از دانشگاه توهوکو موفق شدند سلول های خورشیدی تقریباً نامرئی با شفافیت ۷۹% بسازند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سلول خورشیدی نامرئی محققان ژاپنی با استفاده از اکسید قلع ایندیوم ساخته شده است و میتواند کاربرد های مختلفی مانند پنجره یا پنل های شیشه ای برای دستگاه هوشمند […]
تیمی از محققان ژاپنی از دانشگاه توهوکو موفق شدند سلول های خورشیدی تقریباً نامرئی با شفافیت ۷۹% بسازند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سلول خورشیدی نامرئی محققان ژاپنی با استفاده از اکسید قلع ایندیوم ساخته شده است و میتواند کاربرد های مختلفی مانند پنجره یا پنل های شیشه ای برای دستگاه هوشمند داشته باشد. اکسید قلع ایندیم در این سلول خورشیدی به عنوان الکترود شفاف و یک لایه فوتو اکتیو از سولفید تنگستن استفاده شد. بدین ترتیب سلول جدید دارای شفافیت ۷۹ درصد است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 پیش از این سلول های خورشیدی ساخته شده از پروسکایت و نیمه رسانه های آلی شفافیت کمتر از ۷۰ درصد داشتند. محققان ژاپنی سلول های ساخته شده را به به اتصال Schottky نامگذاری کردند. زیرا در واقع یک رابط بین یک فلز و یک نیمه رسانا قرار می گیرد و نوار لازم برای جداسازی بار را فراهم می کند. وظیفه این نوار جداسازی دو حفره الکترونی تولید شده توسط نور با کمک تفاوت در عملکرد الکترودها و نیمه رساناها خواهد بود
سولفید تنگستن یکی از اعضای خانواده مواد کالکوژنایدهای فلز واسطه محسوب می شود که به دلیل وجود یک شکاف در محدوده نور مرئی و جذب آن در ازای ضخامت می تواند در ساخت سلول های خورشیدی نامرئی مورد استفاده قرار بگیرد. این محققان قصد دارند در آینده مطالعات خود را در زمینه سلول های خورشیدی شفاف با هدف تجاری سازی ادامه دهند و با ساخت پنجره هایی با این سلول های خورشیدی حجم بالایی از الکتریسیته را تولید کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster