سامسونگ از تاریخ ۹ تیر تولید انواع تراشه 3 نانومتری متری خود را آغاز کرده بود. اکنون این شرکت قصد دارد در تاریخ ۳ مرداد اولین محموله از این تراشه ها را وارد بازار کند. به نظر می رسد اولین مشتری سامسونگ نیز یک ماینر چینی است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]
سامسونگ از تاریخ ۹ تیر تولید انواع تراشه 3 نانومتری متری خود را آغاز کرده بود. اکنون این شرکت قصد دارد در تاریخ ۳ مرداد اولین محموله از این تراشه ها را وارد بازار کند. به نظر می رسد اولین مشتری سامسونگ نیز یک ماینر چینی است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ تراشه های ۳ نانومتری خود را بر معماری ترانزیستوری ساخته است و تولید انیوه آن نیز آغاز شده است. به گزارش نشریه کره ای Pulse News Korea اولین سفارش این تراشه های 3 نانومتری به یک ماینر کریپتو چینی تعلق دارد. البته دیگر رسانه ها در این مورد عنوان کردند سامسونگ به دلیل وضعیت نامناسب بازار ارزهای دیجیتال به دنبال جذب مشتریان حوزه کریپتو نخواهد بود. این شرکت مراسم رونمایی از این تراشه را در مرکز تولید هواسئونگ در کره جنوبی برگزار خواهد کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
از دیگر برنامه های سامسونگ در تولید تراشه می توان به ساخت نسل دوم تراشه های سه نانومتری تا سال ۲۰۲۳ و همچنین تولید تراشه های دو نانومتری تا سال 2025 اشاره کرد که همگی آنها با هدف رقابت با TSMC تایوانی در بازار نیمه هادی انجام می گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster