دیجیاتو
از اینکه مارا در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی میکنید
از شما سپاسگزاریم.
اولین تصویر باکیفیت از نمونه اولیه جنگنده پنهان‌کاری که احتمالا همان جنگنده Shenyang J-35 چین است، به سطح اینترنت راه پیدا کرده است. این هواگرد که با نام FC-31 هم شناخته می‌شود، از شماره سریال …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اولین تصویر باکیفیت از نمونه اولیه جنگنده پنهان‌کاری که احتمالا همان جنگنده Shenyang J-35 چین است، به سطح اینترنت راه پیدا کرده است. این هواگرد که با نام FC-31 هم شناخته می‌شود، از شماره سریال 350003 استفاده می‌کند و البته چند علامت دیگر روی بدنه خاکستری رنگ آن پیداست که از پیشرفت کار در توسعه این محصول خبر می‌دهد.
جنگنده شنیانگ J-35 مدت‌هاست در دست توسعه قرار دارد و تاکنون چند تصویر کم‌کیفیت از آن بر روی زمین و در حال پرواز منتشر شده بود. اما حالا برای اولین بار تصویر باکیفیتش را می‌بینیم. علامت‌های روی این پروتوتایپ شبیه علامت‌های روی جت J-15 متعلق به نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین است و می‌تواند به پیشرفت‌های چند ماه اخیر در توسعه آن اشاره کند.
کانوپی این جت به‌طور کلی تا حدی شبیه پیکربندی کانوپی در جنگنده‌های F-35 لاکهید مارتین است. البته طراحی این بخش از جنگنده چینی‌ها کمتر حباب‌مانند است و مثل F-35B هماهنگی بیشتری با فریم بدنه دارد. یکی از دیگر نکات جذاب در این تصویر مربوط به موتورهای J-35 است.
اگزوز این هواپیما لبه‌های دندانه‌ای دارد و در انتهای موتور پوشش خاصی دیده می‌شود. این احتمالا اولین باری است که موتور جدید WS-12s را می‌بینیم. این موتور که با نام WS-13X هم شناخته می‌شود، نسخه بهبودیافته یا مشتق‌شده موتور WS-13E است که خود یک پس‌سوز قوی‌تر نسبت به نسخه بومی این موتور بود.
افزون بر این می‌توان دید که جنگنده J-35 برای تجهیزات فرود دماغه درب‌هایی با انتهای دندانه‌ای و برای تجهیزات فرود اصلی درب‌های ذوزنقه‌ای دارد. در سمت راست بدنه هم یک پنل ذوزنقه‌ای دیده می‌شود. متاسفانه فعلا اطلاعاتی درباره قابلیت‌های پنهان‌کاری این جنگنده در دسترس نیست.
این هواگرد در مجموع بسیار خوش‌تراش به نظر می‌رسد و تجهیزات اضافه‌ای ندارد که وجود آن را در آسمان لو بدهد. اگر طبق پیش‌بینی‌ها، این جنگنده را در نمایشگاه Zhuhai Air Show ببینیم، می‌توانیم به اطلاعات بیشتری درباره آن دست پیدا کنیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster