عربستان سعودی می‌خواهد تا سال 2030 آسمان‌خراشی به طول 120 کیلومتر موسوم به Mirror Line به معنی «خط آینه» بسازد. احداث این ساختمان احتمالا حدود 1 تریلیون دلار هزینه لازم دارد و در پایان کار می‌تواند میزبان 5 میلیون نفر باشد.
به گزارش وال استریت ژورنال، عربستان سعودی می‌خواهد دو آسمان‌خراش موازی به طول 120 کیلومتر بسازد که طرفین آن‌ها آینه‌ای خواهد بود و ارتفاعشان از برج امپایر استیت آمریکا فراتر می‌رود. خط آینه قرار است قطار سریع‌السیر خودش را داشته باشد تا مردم بتوانند ظرف مدت 20 دقیقه از ابتدا تا انتهای آن را طی کنند. به‌علاوه، قرار است در این مجموعه شاهد مزارع عمودی، یک استادیوم ورزشی و یک بندرگاه باشیم.
خط آینه در آینده بخشی از شهر بیابانی Neom خواهد بود که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان در ماه ژانویه 2021 از ایده آن رونمایی کرد. او گفته بود می‌خواهد کشورش بنایی داشته باشد که به اندازه اهرام مصر مهم باشد و تا ابد باقی بماند.
خط آینه از دو ساختمان بزرگ با ارتفاع 487 متری تشکیل خواهد شد و از خلیج عقبه به کوهستان‌ها خواهد رفت و بعد در امداد ساحل به صحرا خواهد رسید. اگرچه محمد بن سلمان گفته انتظار دارد که این پروژه تا سال 2030 آماده شود، اما مهندسان باور دارند که احداث این مجموعه می‌تواند 50 سال به طول بیانجامد.
طول این آسمان‌خراش آن قدر بزرگ است که برای احداثش باید خمیدگی کره زمین را در نظر گرفت. گفته شده که انرژی این مجموعه از منابع تجدیدپذیر تامین خواهد شد و خوراک ساکنان آن هم با کمک مزارع عمودی به دست خواهد آمد. افرادی که در این مجموعه حضور پیدا می‌کنند برای صرف روزانه سه وعده غذا احتمالا باید حق اشتراک بپردازند.
محمد بن سلمان امیدوار است که پروژه‌های شهر نئوم از جمله این ساختمان بتوانند هزاران شغل جدید ایجاد کنند و مانع از اتکای بیش از حد این کشور بر منابع نفتی شوند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟




نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster