یک اخترشناس در حال بررسی داده های ابر تلسکوپ جیمز وی موفق به شناسایی تصویری خاص از کهکشان شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، جیمز وب از زمان آغاز فعالیت خود داده‌هایی را به زمین ارسال کرده است. اکنون نیز اخترشناسان در زمان تحلیل داده های این تلسکوپ تصویری از کهکشان M […]
یک اخترشناس در حال بررسی داده های ابر تلسکوپ جیمز وی موفق به شناسایی تصویری خاص از کهکشان شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، جیمز وب از زمان آغاز فعالیت خود داده‌هایی را به زمین ارسال کرده است. اکنون نیز اخترشناسان در زمان تحلیل داده های این تلسکوپ تصویری از کهکشان M 74 یا مسیه 74 پیدا کردند. این کهکشان در فاصله ۳۲ میلیون سال نوری و در صورت فلکی ماهی قرار دارد. همیشه اختر شناسان به دنبال بررسی این کهکشان بودند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 این کهکشان مارپیچی در صورت ظاهر شدن از روبرو بازوهای مارپیچی آن کاملاً مشخص است. گابریل برامر استادیار مرکز مطالعات کیهانی نیلز بور دانمارک توانست در داده های جیمز وب نمای جدید از کهکشان M 74 ارائه کند. طبق گفته این اخترشناس داده های خام جمع آوری شده توسط ابزار مادون قرمز جیمز وب و پردازش آن باعث شد تا وی بتواند تصویر این کهکشان را کشف کند.
از طرفی وضوح تصویر دریافت شده علاوه بر نشان دادن توانایی جیمز وب سر و صدای زیادی به پا کرده است تصویر کهکشان شبیه به گردآبی ارغوانی رنگ است که چرخش آن در خلاف جهت عقربه های ساعت است. به گفته برامر داده های علمی پس از انتشار می تواند توسط هر کسی دانلود شده و مورد بررسی قرار بگیرد البته برخی از داده ها نیز ممکن است برای مدتی حداکثر ۶ ماه در اختیار گروه خاصی قرار داشته باشد. اما در نهایت این داده ها نیز عمومی تلقی خواهند شد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster