در حالی که عبارتی «ابربزرگراه پهپادها» بیشتر شبیه چیزی است که در داستان ها و فیلم های علمی تخیلی گرفته شده است اما فرآیند ساخت یکی از این ابزبزرگراه ها در بریتانیا در حقیقت آغاز شده است. این شبکه بزرگراهی به طول ۲۶۵ کیلومتری که Project Skyway نام دارد، در طی روزهای اخیر توسط دولت بریتانیا تایید شده و راه اندازی آن عملاً آغاز شده است. این ابربزرگراه پهپادها شامل نصب تعدادی سنسور زمین پایه است که پهپادهای مرتبط با هم را از طریق کریدورهایی به مقصدهایشان هدایت خواهند کرد. این شبکه، فضایی هوایی شهرهایی مانند ردینگ، آکسفورد، میلتون کینز، کمبریج، کاونتری و راگبی را به هم متصل خواهد کرد. این طرح توسط کنسرسیومی به رهبری کمپانی نرم افزاری Altitude Angel پیشنهاد شده است.
ابربزرگراه پهپادها به طول 265 کیلومتر برای رفت و آمد خودکار پهپادها
ابربزرگراه پهپادها به طول 265 کیلومتر برای رفت و آمد خودکار پهپادها

این گروه ابراز امیدواری کرده است که ابربزرگراه پهپادها «پتانسیل عظیمی که توسط پرنده های بدون سرنشین ارائه شده را آزاد خواهد کرد». هنوز مشخص نیست که هزینه ساخت این پروژه چقدر است اما تیم گفته شده می خواهد تا ژوئن ۲۰۲۴ ابربزرگراه پهپادها را به طور کامل تکمیل نماید. پهپادها در حال حاضر نمی توانند بدون هدایت انسان ها به پرواز درآیند، مگر در موارد بسیار نادر. پروژه Skyway قصد دارد زیرساختی را برای متصل کردن هدایت پهپادهای بدون خلبان و سیستم های ارتباطی شان را به یک ابربزرگراه مجازی متصل کنند. بعد از ارتباط، این سیستم کنترل را در دست گرفته و به شکلی ایمن پهپادها را از طریق کریدورهایی به مقصدهایشان هدایت خواهد کرد و این کار به کمک یکپارچه سازی نرم افزاری صورت می گیرد. این امر امکانپذیر است زیرا از سنسورهای قدرتمند زمین پایه برای هدایت کردن استفاده می کند.
ابربزرگراه پهپادها به طول 265 کیلومتر برای رفت و آمد خودکار پهپادها
ابربزرگراه پهپادها به طول 265 کیلومتر برای رفت و آمد خودکار پهپادها

از این رو پهپادها دیگر نیازی به حمل سنسورها و افزایش بارشان ندارند. کمپانی Altitude Angel قصد دارد ۲۹ برج موسوم به Arrow Tower را برای تسهیل این کار نصب کند، تکنولوژی که به پروازها امنیت بیشتری در فضای هوایی بدون محدودیت می دهد. ابربزرگراه پهپادها از تکنولوژی شناسایی و اجتناب کمپانی Altitude Angel برای جلوگیری از برخورد بین پهپادها استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ توسعه یافته و در کریدور پروازی به طول ۵ مایل در جنوب شهر ردینگ با موفقیت تست شده است. این سیستم دستورالعمل های خودکاری را به پهپادها می دهد تا آن ها را از دیگر پهپادها دور کرده یا در صورتی که خطر برخورد وجود داشته باشد آن ها را از دیگر پهپادها دور کرده یا برای تغییر مسیر راهنمایی نماید.

ورود
کاربردشون چیه
۱۴۰۱ © تمامی حقوق برای وبسایت Rooziato (روزیاتو) محفوظ است.

source

توسط digitalwebmaster