یک شرکت چینی قصد دارد در زمینه گردشگری فضایی با افرادی مانند ایلان ماسک و جف بزوس رقابت کند. این شرکت چینی با هدف انجام پرتاب گردشگری فضایی فعالیت خود را آغاز کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ چینی به نام CAS Space قصد دارد همراه با یک گروه […]
یک شرکت چینی قصد دارد در زمینه گردشگری فضایی با افرادی مانند ایلان ماسک و جف بزوس رقابت کند. این شرکت چینی با هدف انجام پرتاب گردشگری فضایی فعالیت خود را آغاز کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ چینی به نام CAS Space قصد دارد همراه با یک گروه گردشگری به بازار گردشگری فضایی وارد شود. این شرکت قراردادی با شرکت دولتی مسافرتی امضا کرده است و همراه با یک گروه گردشگری چین به دنبال توسعه و بررسی بازار گردشگری فضایی هستند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 شرکت CAS Space در حال حاضر روی یک موشک تک مرحله قابل استفاده مجدد کار می‌کند که می‌تواند تنها در ۱۰ دقیقه ۷ مسافر را به خط کارمان در ۱۰۰ کیلومتری سطح دریاهای آزاد زمین ببرد.
 موشک های طراحی شده توسط شرکت CAS Space با موشک های زیرمداری بلواوریجین و اسپیس ایکس مقایسه می‌شود. این شرکت اولین پرواز آزمایشی خود را در سال ۲۰۲۳ انجام خواهد داد و قصد دارد پیش از پرتاب اولین گردشگران، ۱۵ پرواز آزمایشی انجام دهد.
از طرفی دیگر شرکت های تجاری نیز در حال توسعه گردشگری فضایی هستند. شرکت هواپیمایی فضایی دیگری به نام اسپیس ترنسپورتیشن نیز روی یک موشک برای گردشگری فضایی و سفر کردن از نقطه به نقطه دیگر کار میکند و قصد دارد اولین پرواز زیر مداری را در سال ۲۰۲۵ انجام دهد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster