ارز دنت (Dent) با نماد DENT با هدف کاهش هزینه رومینگ تماس‌های موبایل (تماس‌های رومینگ به تماس‌های خارجی با کشورهای دیگر گفته می‌شود) و هزینه استفاده از اینترنت موبایل ایجاد شده است که هدف بسیار خاصی برای یک رمزارز محسوب می‌شود.
این کریپتوکارنسی در سال ۲۰۱۷ توسط «ترو کاتاجاینن» (Tero Katajainen) به‌عنوان یک ابزار پرداختی برای بهره‌مندی از خدمات یک اپراتور موبایل به نام «دنت‌ وایرلس» (Dent Wireless) ایجاد شد.
در این مطلب قصد داریم ببینیم ارز دنت و اپراتور موبایل دنت وایرلس دقیقاً چه هستند و شبکه دنت چگونه کار می‌کند و با کاربردهای این رمزارز و شبکه نیز آشنا شویم.
دنت‌ وایرلس در حقیقت در یک جمله یک اپراتور موبایل جهانی دیجیتال است. این اپراتور موبایل درازای ارائه خدمات خود رمزارز دریافت می‌کند و تابع قوانین و مقررات متمرکز اپراتورهای موبایل متداول نیست.
پایه و اساس این اپراتور بر اساس فناوری دنت شکل گرفته است و این فناوری که از شبکه بلاکچین اتریوم برای به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات استفاده می‌کند. این فناوری امکان خریدوفروش حجم اینترنت موبایل و انتقال حجم بین تمام کاربران شبکه را فراهم می‌کند.
فناوری دنت بر پایه بهره‌مندی از ارز دنت ایجاد شده است. این رمزارز بر پایه پروتکل ERC-20 ایجاد شده است و عرضه اولیه آن در سال ۲۰۱۷ انجام شد.
شهروندان عضو کشورهای اتحادیه اروپا در هنگام سفر به کشورهای عضو این اتحادیه، در صورت برقراری تماس‌های خارجی با سایر کشورهای اروپایی، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و می‌توانند از اینترنت موبایل اپراتور خود در کشوری که در آن هستند، نیز استفاده کنند.
بدون تردید این سرویس اپراتورهای موبایل اروپایی به شهروندان اروپایی کمک زیادی می‌کند و آن‌ها می‌توانند بدون پرداخت هزینه سنگین و بدون هیچ‌گونه محدودیتی، در هر کشور اروپایی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تماس خارجی برقرار کنند و بدون هیچ مشکلی از اینترنت موبایل خود استفاده کنند؛ اما زمانی که از اروپا خارج می‌شوند به دلیل اینکه دیتای موبایل از کشور آن‌ها باید به کشور مقصد منتقل شود، مجبور به پرداخت هزینه سنگین رومینگ هستند و سرعت و پایداری اینترنت موبایل آن‌ها نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.
اپراتور دنت‌ وایرلس که دفتر مرکزی آن در هنگ‌کنگ واقع شده است، مدتی پیش وعده داد این مشکلات را برای همیشه برطرف خواهد کرد. این اپراتور در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۷ ارائه کرده است مدعی شده است می‌تواند زمینه حذف هزینه‌های مختلف رومینگ موبایل ازجمله هزینه انتقال داده موبایل از یک کشور به یک کشور دیگر را فراهم کند.
البته هدف مسئولان دنت‌ وایرلس جایگزینی این اپراتور موبایل با اپراتورهای موبایل فعلی نیست. آن‌ها دنت‌ وایرلس را به‌عنوان یک اپراتور مکمل برای اپراتورهای کنونی ایجاد کرده‌اند و یک شبکه جهانی هر زمانی که لازم باشد اپراتور ارائه‌دهنده خدمات را بین اپراتورهای اصلی کاربران و اپراتور غیرمتمرکز دنت‌ وایرلس سوئیچ می‌کند.
به نظر شما آیا ارز دنت و اپراتور دنت‌ وایرلس می‌توانند در صنعت ۸۳۵ میلیارد دلاری مخابرات تحولی بزرگ ایجاد کنند؟ مسئولان دنت‌ وایرلس به دنبال چنین هدف بلندپروازانه‌ای نیستند و همان‌طور که گفتیم تنها قصد دارند هزینه‌های رومینگ تماس‌های موبایل را کاهش دهند و استفاده کاربران از اینترنت موبایل اپراتور خود در کشوری به غیر از کشور خود را امکان‌پذیر کنند.
صرافی ارز دیجیتال دنت این توانایی بالقوه را دارد که در آینده به مکانی برای معامله حجم اینترنت موبایل تبدیل شود.
طبق ادعای شرکت دنت‌ وایرلس و در حالت تئوری، به‌عنوان‌مثال فردی که از آمریکا به فرانسه سفر می‌کند، می‌تواند به‌راحتی وارد وب‌سایت صرافی دنت شود و با پرداخت ارز دنت، حجم اینترنت موبایل موردنیاز خود را از یک شهروند فرانسوی، هتل‌های زنجیره‌ای یا هر کسب‌وکار دیگری که در حوزه فروش حجم اینترنت موبایل فعالیت می‌کنند، خریداری کند. با این کار دیگر فردی که از آمریکا به فرانسه سفر کرده‌اند، دیگر مجبور نیست هزینه‌های رومینگ تعیین‌شده توسط اپراتور موبایل خود را پرداخت کند.
برای بهره‌مندی از خدمات اپراتور دنت‌ وایرلس نیازی به عقد قرارداد با آن نیست و بهره‌مندی از خدمات آن یک معامله برد برد بین کاربر و اپراتور است؛ زیرا هم کاربری که از خدمات اپراتور استفاده می‌کند، دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌های قابل‌توجه رومینگ نیست و هم اپراتور درا زای ارائه خدمات خود، ارز دنت به دست می‌آورد.
همچنین کاربران در صورت تمایل می‌توانند حجم اینترنت موبایل مازاد بر نیاز خود را به افرادی که ارز دنت دارند، بفروشند و با این روش کسب درآمد کنند.
مسلماً نودهای صرافی دنت که در حقیقت یک پلتفرم به اشتراک‌گذاری داده محسوب می‌شود (منظور افراد تأمین‌کننده حجم اینترنت در شبکه است)، باید انگیزه‌ای برای فعالیت در شبکه داشته باشند؛ همان‌طور که استخراج‌کنندگان بیت کوین در ازای اختصاص دادن قدرت پردازشی دستگاه‌های ماینر خود در اختیار شبکه، میزانی از بیت کوین را به دست می‌آورند، افراد تأمین‌کننده دیتای موبایل ارز دنت را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند و این ارز به آن‌ها پرداخت می‌شود.
البته پاداش دریافت‌شده در صرافی دنت برخلاف پاداش دریافت‌شده توسط استخراج‌کنندگان بیت کوین که تبدیل آن به سکه دیجیتالی بیت کوین و سایر ارزها و برداشت آن امکان‌پذیر است، قابل‌برداشت یا تبدیل‌شدن به ارز دیگر نیست. ممکن است از خود بپرسید سکه‌های دنت که قابل‌برداشت یا تبدیل‌شدن به ارزهای دیگر نباشند و تنها برای خرید حجم اینترنت قابل‌استفاده باشند، چه فایده‌ای دارد؟
اگرچه ممکن است چنین مشکلی یک نقص برای سیستم صرافی دنت به نظر می‌رسد؛ اما این مشکل در حقیقت یک مزیت برای این سیستم محسوب می‌شود؛ زیرا در شبکه‌های غیرمتمرکز که امکان برداشت پاداش اعطاشده به استخراج‌کنندگان رمزارز یا تبدیل آن‌ها به ارزهای دیگر وجود دارد، تمام توکن‌های قابل‌استخراج روزی استخراج می‌شوند و رقابت در این شبکه‌ها به پایان می‌رسد؛ اما در شبکه‌ای مانند شبکه صرافی دنت شاهد چنین اتفاقی نخواهیم بود و ارزهای دنت تنها برای کاهش هزینه‌های رومینگ و خرید اینترنت موبایل یا انتقال آن در شبکه بین کاربران صرف می‌شوند.
شاید در آینده کاربرانی که علاقه‌مند باشند اینترنت موبایل را تنها به خاطر بشردوستی در اختیار ساکنان کشورهای فقیر درحال‌توسعه قرار دهند، بتوانند از طریق پلتفرم دنت‌ وایرلس به این هدف خود برسند.
دنت‌نت (DENTNet) که در سال ۲۰۲۱ در راستای نقشه راه شبکه دنت به‌عنوان بخشی جدید به شرکت دنت افزوده شد، در حقیقت یک فناوری بلاکچین محسوب می‌شود و هدف از ایجاد آن افزایش میزان غیرمتمرکز ترشدن صنعت مخابرات است.
شرکت دنت در مصاحبه‌های مطبوعاتی اذعان کرده هدف از ایجاد این فناوری، آغاز روند تبدیل‌شدن بخش‌های مختلف اپراتورهای موبایل به نودهای دنت‌نت است. این بخش‌ها شامل بخش‌های مرتبط با دیتابیس مشتریانِ، صدور قبوض و همچنین بخش‌های مرتبط با مدیریت شبکه رادیویی است.
هدف نهایی و اصلی از ایجاد شبکه دنت‌نت، تبدیل کردن هر یک از نودها و هر یک از دکل‌های مخابراتی به یک شبکه موبایلی کوچک مورد پشتیبانی توسط بلاکچین دنت‌نت اس که هدف بلند پروازانه‌ای محسوب می‌شود
هنوز مشخص نیست شرکت دنت چگونه می‌خواهد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد یک شبکه موبایل به شکل غیرمتمرکز را ایجاد کند؛ اما این احتمال وجود دارد که شرکت با استفاده از خدمات سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک که توسط شرکت اسپیس ایکس ارائه می‌شود، چنین زیرساختی را فراهم کند؛ زیرا با توجه به ماهیت سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، فراهم کردن چنین زیرساختی با کمک آن امکان‌پذیر است.
اکنون‌که با خدمات اپراتور موبایل دنت‌ وایرلس، خدمات صرافی دنت و فناوری بلاک چین دنت‌نت آشنا شدیم، اجازه دهید ببینیم رمزارز دنت چگونه استفاده می‌شود
همان‌طور که گفتیم ارز دنت یک توکن ایجادشده بر پایه بلاکچین اتریوم است که می‌تواند برای زیرساخت شبکه دنت استفاده شود. قیمت این ارز در حال حاضر ۰.۰۰۰۹۰۱۷ دلار است و در حال حاضر این رمزارز برای خریدوفروش حجم اینترنت موبایل در اپلیکیشن دنت استفاده می‌شود. این ارز در زمان عرضه اولیه خود در سال ۲۰۱۷ با ۷۰ میلیارد توکن موفق به جذب سرمایه ۴.۳ میلیون دلاری شد.
قیمت ارز دنت در زمان آغاز عرضه آن تنها ۰.۰۰۰۰۶ دلار بود. تعداد کل توکن‌های این رمزارز ۱۰۰ میلیارد توکن است که ۳۰ میلیارد توکن از این رمزارز برای تأمین یکسری از هزینه‌ها ازجمله هزینه‌های مسئولان شرکت، تأمین سرمایه بازار ارز، تأمین درآمدها، تأمین پاداش‌ها و تأمین مبالغ لازم برای تشویق کاربران برای فعالیت در شبکه و سایر هزینه‌های عملیاتی تنها در اختیار شرکت قرار دارد و قابل‌استخراج نیست.
درضمن یک میلیارد توکن دنت برای اجرای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد در کشورهای فقیر درحال‌توسعه، اختصاص یافته است که بخشی از اقدامات مرتبط با طرح ارائه سرویس اینترنت به جمعیت محروم از اینترنت در قاره آفریقا موسوم به طرح گیگابایت‌ها برای آفریقا (Gigabytes for Africa’ programme) محسوب می‌شود
ترو کاتاجاینن، بنیان‌گذار شبکه دنت و مدیر اجرایی ارشد آن، خالق ارز دنت است. مهندس ترو کاتاجاینن اهل فنلاند و University of Tampere فردی بسیار بااستعداد در حوزه الکترونیک و دانش‌آموخته رشته مهندسی الکتریکی از دانشگاه تامپره فنلاند است. او در طول دهه گذشته استارتاپ‌های زیادی را ایجاد کرده است.
ترو کاتاجاینن در ابتدایی فعالیتش اپراتور موبایل دنت‌ وایرلس را ایجاد کرد و با عزمی راسخ تصمیم گرفت آن را به اپراتور ای تأثیرگذار در صنعت مخابرات تبدیل کند که موفق به انجام این کار هم شد
کاربران برای دسترسی به خدمات شبکه دنت ابتدا باید اپلیکیشن دنت را دریافت و نصب و سپس اقدام به خرید ارز دنت کنند. در مرحله بعد برای برقراری تماس با استفاده از اپلیکیشن مذکور ابتدا باید طرح مکالمه صوتی مختص کشور موردنظر انتخاب شود که شامل طرح‌های ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ دقیقه‌ای می‌شود. خوشبختانه قیمت طرح‌ها بر اساس دلار آمریکا تعیین شده، نه قیمت خود ارز دنت که دائماً در حال نوسان است؛ بنابراین نباید نگران نوسان قیمت طرح‌ها باشید.
نتایج بررسی‌های عملکرد اپلیکیشن نشان‌دهنده عملکرد خوب آن است و در حین مکالمه صدا بدون لرزش منتقل می‌شود. درضمن فرد دریافت‌کننده تماس می‌تواند شماره فرد را مانند تماس‌های عادی تماس‌گیرنده ببیند. با استفاده از این اپلیکیشن برقراری تماس از انگلستان و آمریکا با برزیل و استرالیا به‌راحتی امکان‌پذیر است و هیچ مشکلی ندارد.
کاربران این اپراتور برای استفاده از اینترنت موبایل آن نیز باید مانند زمانی که قصد برقراری تماس دارند، طرح موردنظر خود را خریداری کنند. بسته‌های اینترنتی دنت‌ وایرلس از ۹.۹۹ دلار برای هر گیگ شروع می‌شود و قیمت بسته‌ها به نسبت حجم آن‌ها به‌صورت تدریجی افزایش می‌یابد. حداکثر حجم قابل‌خرید از دنت‌ وایرلس در قالب بسته اینترنتی، ۱۰ گیگابایت با قیمت ۸۹.۹۹ دلار است که به نظر می‌رسد برای یک هفته استفاده از اینترنت موبایل در کشور دیگر حجم کافی و مناسبی باشد.
قیمت بسته‌های اینترنتی نیز مانند بسته‌های مکالمه به دلار از کاربران دریافت می‌شود. با وجود اینکه بسیاری از بسته‌های اینترنتی با قیمتی کمتر از قیمت بسته‌های اینترنتی دنت‌ وایرلس به فروش می‌رسد، اما از سوی دیگر ۸۰ درصد بسته‌های اینترنتی در حال عرضه توسط اپراتورهای دیگر، گران‌تر از بسته‌های این اپراتور هستند.
بسیاری از بسته‌های دنت‌ وایرلس با حجمی کمتر از یک گیگابایت عرضه می‌شوند؛ البته مسلماً چنین بسته‌هایی برای کاربران پرمصرف مناسب نیستند و ممکن است برخی از کاربران مجبور شوند هر هفته یا حتی هر ساعت بسته اینترنتی بخرند و چنین وضعیتی برای آن‌ها آزاردهنده باشد. در حال حاضر گوشی‌های اپل، گوگل و سامسونگ از خدمات این اپراتور پشتیبانی می‌کنند.
لازم به ذکر است برای بهره‌مندی از خدمات دنت‌ وایرلس باید سیم‌کارت الکترونیکی دنت را خریداری کنید. شما می‌توانید با خرید ارز دنت، از آن‌برای خرید بسته‌های مکالمه و اینترنت استفاده کنید. برقراری تماس با استفاده از اپلیکیشن دنت و همچنین خریدوفروش حجم اینترنت با آن بسیار ساده است.
هنوز مشخص نیست که در صورت افزایش تعداد کاربران شبکه دنت، این شبکه می‌تواند خدمات را بدون اختلال و مشکل ارائه دهد یا نه. درصورتی‌که تقاضا برای دریافت حجم اینترنت بیش از ظرفیت تأمین شبکه باشد، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. همچنین کافی‌نبودن حجم بسته‌های اینترنتی نیز ممکن است باعث نارضایتی کاربران شود و آن‌ها تمایلی به استفاده از بسته‌های اینترنتی دنت‌ وایرلس نداشته باشند.
در کل پیش‌بینی کاملاً درست قیمت آینده رمزارزهای مختلف تقریباً امکان‌پذیر نیست؛ زیرا ارزش آن‌ها دائماً در حال نوسان است. بدون تردید دنت هم از این قاعده مستثنا نیست. در این بخش قصد داریم سابقه قیمتی این رمزارز را از ابتدای پیدایش آن تاکنون در مقاطع زمانی مختلف بررسی و پیش‌بینی‌های مطرح‌شده در مورد قیمت آینده این رمزارز را نیز بیان کنیم.
اگرچه اطلاع‌داشتن از این موارد نمی‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای خرید یا عدم خرید رمزارز کمک کند، اما حداقل می‌توانید بفهمید که قیمت دنت از ابتدای پیدایش آن تاکنون چه وضعیتی داشته و چه چشم‌اندازهایی برای قیمت آینده این رمزارز ترسیم شده است.
قیمت دنت در ژانویه ۲۰۱۸ به میزان بسیار زیادی افزایش یافت و با رسیدن به قیمت ۰.۰۹۸۹۴ دلار به بالاترین میزان خود از زمان پیدایش دنت تا آن زمان رسید؛ البته شش ماه پس از این تاریخ به میزان قبلی خود رسید و تا ماه می ۲۰۲۱ تقریباً میزان ثابتی داشت (بین کانال ۰.۰۰۰۱ تا ۰.۰۰۰۳ دلار)؛ اما در زمان مذکور به ۰.۱۹۳۸ دلار هم رسید. نوسان قیمت دنت در سال ۲۰۲۱ بین ۰.۰۲ تا ۰.۰۰۰۲ بود.
این رمزارز در پایان سال ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۰۰۳۸ دلار معامله شد و روند کاهشی قیمت آن تا دو ماه نخست سال ۲۰۲۲ نیز ادامه داشت. قیمت دنت در ۱۰ مارس ۲۰۲۲ (۱۹ اسفند ۱۴۰۰) با افت ۳۵ درصدی به ۰.۰۰۲۵۱۴ دلار و در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) به ۰.۰۰۰۹۱ دلار رسید که ۷۷ درصد از قیمت ۰.۰۰۳۹۶ دلاری در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۲۲ (۱۳ فروردین ۱۴۰۱) کمتر بود. لازم به ذکر است قیمت این ارز در سه ماه قبل از آوریل ۲۰۲۲ تقریباً در وضعیت خوبی بود.
در مورد پیش‌بینی آینده قیمت دنت هم باید بگوییم منبعی به نام والت اینوستر (WalletInvestor) در ژوئن ۲۰۲۲ قیمت پیش‌بینی‌شده برای ۱۲ ماه آینده را ۰.۰۰۱۵۹ دلار اعلام و پیش‌بینی کرد قیمت این رمزارز در سال ۲۰۲۵ کمتر از ۰.۰۱ دلار باشد.
منبع دیگری به نام دیجیتال کوین پرایس (DigitalCoinPrice)، قیمت هدف سال ۲۰۲۹ برای این رمزارز را ۰.۰۰۳۶۷ دلار اعلام کرده است. این منبع متوسط قیمت دنت در سال ۲۰۲۲ را ۰.۰۰۱۱۷ دلار پیش‌بینی کرده است. منبعی به نام پرایس پریدیکشن (Price prediction) قیمت دنت را در سال ۲۰۳۰ نیز پیش‌بینی کرده و اذعان کرده این رمزارز در این سال با قیمت ۰.۰۲۷ دلار عرضه خواهد شد
منبع دیگری به نام تریدینگ بیست (TradingBeasts) پیش‌بینی کاملاً محتاطانه‌ای در رابطه با این موضوع ارائه کرده و اذعان کرده است متوسط قیمت هدف ارز دنت تا سپتامبر ۲۰۲۳ ۰.۰۰۱۱ دلار خواهد شد و تا ژوئن ۲۰۲۴ تا ۰.۰۰۱۵ دلار نیز افزایش خواهد یافت.
در کل به نظر می‌رسد خرید دنت سرمایه‌گذاری خوبی است. همان‌طور که دیدید طبق پیش‌بینی منابع مختلف انتظار می‌رود قیمت این رمزارز در کوتاه‌مدت و بلندمدت افزایش پیدا کند؛ چنانچه وعده‌های دنت‌ وایرلس در مورد کاهش هزینه رومینگ تماس‌های موبایل و استفاده از اینترنت موبایل در هنگام سفر کاربران به کشورهای خارجی محقق شود، قطعاً ارز دنت می‌تواند به‌عنوان یک فناوری مفید به کار گرفته شود و قیمت آن نیز در آینده افزایش خواهد یافت. برای مشاهده قیمت دنت از ابتدای ایجاد آن تاکنون و همچنین قیمت لحظه‌ای آن به این صفحه مراجعه کنید
البته با توجه به نامشخص‌بودن آینده رمزارزهای مختلف و امکان‌پذیرنبودن پیش‌بینی درست قیمت آن‌ها در آینده، سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری محسوب می‌شود و سودبخش بودن آن یا زیان‌بخش بودن آن در آینده اصلاً مشخص نیست. لازم به ذکر است در حال حاضر بازار کریپتو اصلاً وضعیت خوبی ندارد؛ اما ممکن است در آینده دوباره رشد کند.
برای خرید این ارز ابتدا باید یک حساب کاربری در یک کیف پول ارز دیجیتال ایجاد کنید. سپس آن را از یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر خریداری کنید و به کیف پول انتقال دهید و در آن ذخیره کنید. پیشنهاد ما برای ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال کیف پول ترانس است. برای ایجاد حساب کاربری در این کیف پول باید مراحل زیر را دنبال کنید:
شما می‌توانید اپلیکیشن موبایل کیف پول تراست را که با نام اپلیکیشن تراست والت (Trust Wallet) برای هر دو سیستم‌ عامل اندروید و iOS ایجاد شده است، دریافت و نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن مراحل زیر را برای استفاده از آن دنبال کنید:
پس از اتمام مراحل ایجاد حساب کاربری در کیف پول ارز دیجیتال، می‌توانید با جستجوی عبارت «خرید ارز دنت یا خرید Dent یا خرید DENT» در موتورهای جستجو و ورود به وب‌سایت یکی از صرافی‌های معتبر عرضه‌کننده دنت، به‌راحتی آن را بخرید (برای خرید ارز دیجیتالی باید در وب‌سایت صرافی موردنظر یک حساب کاربری ایجاد کنید و موجودی خود را به‌صورت ریالی به‌اندازه‌ای که قصد دارید ارز خریداری کنید، افزایش دهید). پس از انتخاب ارز دیجیتالی دنت که در وب‌سایت صرافی‌ها با نماد Dent یا DENT نمایش داده می‌شود، آن را به کیف پول تراست منتقل کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
در صفحه‌نمایش داده شده روی گزینه Send کلیک کنید.
میزان موردنظرتان را انتخاب کنید و پرداخت را انجام دهید.
پس از تکمیل خرید ارز، باید آدرس اختصاصی کیف پول خود را وارد کنید. برای یافتن این آدرس باید وارد کیف پول شوید و آدرس نمایش‌داده‌شده را کپی و در محل تعیین‌شده در وب‌سایت صرافی پیست کنید.
پس از پیست کردن آدرس روی گزینه ادامه کلیک کنید.
احتمالاً پس از کلیک روی این گزینه پیامی را مشاهده خواهید کرد که جزئیات مرتبط با خرید شما را نشان می‌دهد و در زیر آن گزینه ارسال (Send) وجود دارد. با کلیک روی این گزینه، ارز خریداری‌شده به کیف پول شما منتقل می‌شود. در ضمن می‌توانید آدرس نمایش‌داده‌شده برای ارز را که در وب‌سایت صرافی دیده می‌شود، کپی کنید و سپس با مراجعه به کیف پول و انتخاب ارز DENT و پس از آن انتخاب گزینه Receive، آدرس را در کیف پول پیست کنید.
ارز دنت رمزارز اختصاصی شرکتی به همین نام است که یک اپراتور موبایل جهانی دیجیتال به نام دنت‌ وایرلس به‌منظور کاهش هزینه رومینگ تماس‌های موبایل و خریدوفروش حجم اینترنت موبایل ایجاد کرده است.
در کل خرید رمزارزهای مختلف به دلیل امکان‌پذیرنبودن پیش‌بینی درست قیمت آن‌ها و همچنین نوسان دائمی قیمت آن‌ها، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری محسوب می‌شود؛ اما کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند قیمت دنت در آینده در مقاطع زمانی خاصی افزایش یابد و آینده خوبی را برای این رمزارز متصور هستند.
برای خرید این رمزارز ابتدا باید در یک کیف پول ارز دیجیتال حساب کاربری ایجاد کنید و پس از خرید آن از یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر، ارز خریداری‌شده را برای ذخیره‌سازی به کیف پول انتقال دهید.

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster