صنعت خودروسازی چین با سرعت رو به جلو پیش می‌رود و اکنون نخستین پیکاپ تمام الکتریکی آن با نام رادار RD6 معرفی شده است. رادار زیرمجموعه جدید جیلی است که محصول جدید آن یک پیکاپ برقی است و با کد RD6 شناخته می‌شود. تاکنون چند پیکاپ برقی کوچک در صنعت خودروسازی چین معرفی شده بودند اما این پیکاپ RD6 است که یک محصول تجاری در سطح گسترده محسوب می‌شود که با موتورهای 200 و 400 اسب بخاری، مشخصات جذابی را نیز ارائه می دهد.
پیکاپ RD6 یک پیکاپ جمع‌وجور است که بر اساس معماری تجربه پایدار جیلی  (SEA)توسعه یافته است. این پلتفرم ماژولار در دسامبر 2020 معرفی شد و از آن زمان مورد استفاده برای توسعه خودروهای جدید بوده است. پلتفرم تجربه پایدار جیلی قابلیت توسعه انواع خودروها از سگمنت A تا سگمنت E را دارد. جیلی مدتی است که مالکیت برندهای لوتوس و ولوو را در اختیار دارد و برای توسعه محصولات جدید خود از تجربه شرکت‌های اروپایی استفاده می‌کند.
اطلاعات زیادی در مورد میزان قدرت پیکاپ RD6 در دسترس نیست اما جیلی اعلام کرده است که این پیکاپ با آرایش تک‌موتوره یا دوموتوره به بازار عرضه می‌شود. به گفته خبرنگاران بخش برقی رسانه موتوروان، رادار RD6 در دو تیپ با قدرت 200 و 400 اسب‌بخار به تولید خواهد رسید. همچنین برد پیکاپ RD6 براساس چرخه فرآیند CLTC به حدود 600 کیلومتر خواهد رسید. با این حال تا زمانی که جیلی اطلاعات رسمی رادار RD6 را منتشر نکند، هیچ چیز قابل تایید نیست.
گزارش شده است که رادار RD6 از نظر ابعاد و اندازه شبیه به فورد رنجر است. بدنه قسمت بار این پیکاپ به صورت تخت طراحی شده است و چند پریز برق برای مصارف گوناگون در آن تعبیه شده‌اند. تصاویر تبلیغاتی این پیکاپ را به عنوان خودرویی مناسب برای سبک زندگی ماجراجویانه مطرح می‌کنند. با این حال فضای بار گسترده و سوکت‌های برق، پیکاپ RD6 را به خودرویی مناسب فعالیت‌های تجاری تبدیل خواهد کرد.
مطابق برنامه‌ریزی جیلی، پیکاپ جیلی RD6 در سه ماهه پایانی سال 2022 میلادی وارد فرآیند تولید خواهد شد. تحویل این خودرو به مشتریان بلافاصله پس از تولید آن آغاز می‌شود. احتمال دارد تا رادار RD6 به بازارهای خارج از چین همچون ایالات متحده نیز عرضه شود. قیمت این پیکاپ برقی چینی هنوز مشخص نیست.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster