این‌روزها شرکت‌های زیادی به فکر توسعه یک هدست واقعیت ترکیبی VR/AR است و اپل و‌گوگل هم ظاهرا قصد انجام چنین کاری را دارند. 
تاکنون شایعات زیادی درباره هدست واقعیت ترکیبی گوگل وجود داشته است و گفته می‌شود این هدست تحت پروژه‌ای به نام‌ Project Iris در حال توسعه است. وب‌سایت ورج قبلا فاش کرده بود که این هدست مجهز به پردازنده اختصاصی گوگل، دوربین‌های ردیاب چهره و یک سیستم عامل سفارشی بر پایه فضای ابری خواهد بود.
ظاهرا گوگل برای پروژه واقعیت ترکیبی خود تیمی از مهندسان زبده را دور هم جمع کرده که از آن جمله می‌توان به اسکات هافمن، خالق گوگل اسیستنت، شهرام ایزدی، مدیر ARCore و مارک لوکفسکی از مهندسان سابق متا در بخش توسعه سیستم عامل اشاره کرد. ضمنا برخی از مهندسان واحد پیکسل گوگل نیز وارد این پروژه شده‌اند.
حالا این وب‌سایت اطلاعات تازه‌ای درباره این هدست و قابلیت‌های آن فاش کرده است که دید بهتری از آن در اختیار ما قرار می‌دهد‌. ‌به گفته این وب‌سایت، گوگل به‌زودی چندین نمونه اولیه این هدست را  تحت سناریوهای مختلف تست خواهد کرد تا نقاط ضعف احتمالی آن را برطرف کند و قابلیت‌های آن را بهبود ببخشد. گوگل حتی مقاله‌ای درباره این هدست در وبلاگ خود منتشر کرده است که نشان می‌دهد مهمترین قابلیت‌هایی که در این هدست واقعیت ترکیبی تست خواهند شد عبارتند از ترجمه، بازنویسی و ناوبری‌.
ظاهرا این تست‌ها طبق اصول خاصی انجام خواهند شد و نمونه‌های اولیه تقریبا شبیه به عینک‌های‌ معمولی خواهند بود و تست‌کنندگان آن‌ها آموزش‌های لازم برای استفاده مناسب از آن‌ها را خواهند دید. 
در هر حال به نظر می‌رسد گوگل عزم جدی در توسعه اولین هدست واقعیت ترکیبی خود‌ دارد و اگر همه چیز خوب پیش برود احتمالا در سال ۲۰۲۴ شاهد عرضه این محصول خواهیم بود.
منبع: PhoneArena
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster