آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد این کشور قصد دارد به زودی یک آزمایشگاه فضایی به نام ونتیان همراه با موشک لانگ مارچ ۵ بی به فضا ارسال کند. به گفته این آژانس این موشک به برج خدمات منتقل شده تا آزمایشات نهایی را قبل از پرتاب پشت سر بگذارد. به گزارش سرویس اخبار […]
آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد این کشور قصد دارد به زودی یک آزمایشگاه فضایی به نام ونتیان همراه با موشک لانگ مارچ ۵ بی به فضا ارسال کند. به گفته این آژانس این موشک به برج خدمات منتقل شده تا آزمایشات نهایی را قبل از پرتاب پشت سر بگذارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آژانس فضایی چین بیانیه ای را در مورد آماده سازی پرتاب آزمایشگاه فضایی ونتیان منتشر کرد که در آن از آماده سازی این پرتاب در استان هاینان خبر می دهد. هنوز جزئیات دیگری از این مأموریت فاش نشده است. پیش از این نیز لوگوی این ماموریت به نام ونتیان یا به معنی در جستجوی بهشت به عنوان اولین بخش آزمایشگاهی ایستگاه فضایی تیانگونگ رونمایی شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 این آزمایشگاه حدود بیست متریک تن وزن دارد و ارتفاع آن معادل یک ساختمان ۶ طبقه است. در این آزمایشگاه سه قسمت مختلف شامل محفظه کار خدمه، یک ماژول باری بدون فشار و یک ماژول کنترل قرار دارد. معاون آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد کابین های علمی در این آزمایشگاه با هدف آزمایش های بیولوژیکی و علوم زیستی ساخته شده اند و قرار است در آن تحقیقاتی در مورد رشد پیری و صفات ژنتیکی گیاهان و حیوانات و حتی میکروبها انجام گیرد.
در حال حاضر تیانگونگ شامل ماژول اصلی، فضاپیمای باری تیانژو 4 و فضاپیمای شنژو 14 است که در آن سه خدمه نیز حضور دارند. این فضانوردان که حدود ۶ ماه در آنجا می مانند وظیفه تکمیل فرایند مونتاژ این آزمایشگاه فضایی عظیم را بر عهده دارند. قرار است بخش دوم این آزمایشگاه با نام منگتیان نیز در ماه اکتبر پرتاب شود. در صورت اتصال دو بخش به ایستگاه فضایی، ایستگاه یک ساختار به شکل T پیدا خواهد کرد که در آن فضانوردان می توانند از یک فضای ۱۱۰ متر مکعبی استفاده کنند.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster